Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Projekt Na trojke do predaja nepôjde, developer ho ponúkne mestu

07.02.2017 | Tomáš Vašuta | © 2017 News and Media Holding

Prešovský rezidenčný projekt Na trojke, ktorý svojho času odštartovala ešte spoločnosť Cresco Group, plánujú dokončiť do konca tohto roka. Bytový komplex do bežného predaja nepôjde, nový majiteľ ho najprv ponúkne na odkúpenie krajskému mestu.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 1

Tagy

Na trojke

Projekt vzniká rekonštrukciou nedokončeného stomatologického pavilónu, ktorý začali stavať ešte v roku 1986. Jeho ambíciou bolo vytvoriť na štyroch podlažiach v tom čase najmodernejšie centrum pre zubárov v celom Československu. Podlahová plocha objektu mala dosahovať až 7 200 štvorcových metrov.

Ambiciózny projekt však stopla zmena režimu a následný nedostatok financií. Objekt tak dlhé roky chátral a márne hľadal majiteľa. V roku 2009 oň prejavila záujem napríklad finančná skupina Slavia Capital, ktorá chcela ambulancie prestavať na centrum pre seniorov.

Problémom pre potencionálnych kupcov bola nielen vysoká cena, ale aj komplikovaný majetkový vzťah. Kým budovu vlastnila Nemocnica s poliklinikou J. A. Reimana, pozemky pod ňou mesto. Aj napriek tomu sa riešenie našlo koncom roka 2014, keď stavbu získal developer Cresco Group.

Neprehliadnite

Firma predstavila projekt, ktorý počítal s vytvorením 105 bytov prevažne menších rozmerov. Až polovicu z tohto počtu tvorili dvojizbové byty s výmerou 38 štvorcových metrov. Dopĺňať ich malo 15 garsóniek s rozlohou 27 štvorcových metrov a trojizbové byty s veľkosťou 68 štvorcových metrov. Projekt s rozpočtom 2,8 milióna eur mal ponúknuť aj obchodné priestory a 125 parkovacích miest.

Cresco však nakoniec projekt nezrealizovalo. Začiatkom roka 2016 ho predalo. „Spoločnosť GMT development nás oslovila so záujmom o kúpu projektu Na trojke a po vzájomných rokovaniach sme sa rozhodli ich ponuku prijať,“ vysvetľoval v januári 2016 Ján Krnáč zo skupiny Cresco.

Projekt tak získal regionálny hráč. „Vzhľadom na skutočnosť, že naša spoločnosť sa sústreďuje na projekty v regióne východného Slovenska, poznáme dostatočne aj špecifiká daného realitného prostredia. Projekt Na trojke nás oslovil predovšetkým lokalitou a koncepciou skladby bytov,“ hovorí Slavomír Gmitter, konateľ GMT.

Na trojke - vizualizáciaZdroj: Cresco Group

Projekt sa za rok pohol. Nový majiteľ prekresľoval komplex a ťažisko ponuky stavil na dvoj- a trojizbové byty, keď zredukoval počet garsóniek. „Momentálne sa práce  na projekte nachádzajú v štádiu ukončenia hrubých stavebných konštrukcií. Sú ukončené dispozičné členenia priestorov, realizujú sa práce na elektroinštalácii, kúrení a zdravotechnike. Objekt je stavebne uzatvorený a začala sa realizácia fasády,“ hovorí pre TREND Reality S. Gmitter.

Developer s predajom bytov nezačal a ani aktuálne neplánuje. „Vzhľadom na to, že po ukončení výstavby plánujeme v prvom rade ponúknuť objekt na odkúpenie mestu Prešov za účelom zriadenia mestských nájomných bytov, nespustili sme predpredaj,“ konštatuje konateľ.

Firma, ktorá pôsobí zväčša na východe Slovenska, pritom monitoruje záujem cez nezáväzný internetový formulár. Projekt by mal byť dokončený do konca roka 2017. 

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 1

Tagy Na trojke

Realitná inzercia

PREDAJ - 2i byt v BA, 57 m2 - Kazanská ul.

PREDAJ - 2i byt v BA, 57 m2 - Kazanská ul. HERRYS exkluzívne ponúka na predaj 2i byt s balkónom v Podunajských Biskupiciach. Byt má výborne dispozičné riešenie a orientáciu na tichú stranu. 109 000 €

Projekt Nový Ružinov 3. fáza

Projekt Nový Ružinov 3. fáza HERRYS exkluzívne ponúka na predaj nadštandardne vybavené byty a apartmány v 3. fáze úspešného projektu Nový Ružinov. Kuchynská linka so spotrebičmi v cene.

Moderné alebo klasické domy Dedinka

Moderné alebo klasické domy Dedinka Vyberte si moderný alebo klasický 4-izbový bungalov v lokalite s vlastným jazerom a lesoparkom. Ceny domov už od 157 tis. EUR.

Nové byty v Podunajských Biskupiciach

Nové byty v Podunajských Biskupiciach 1 až 4 izbové byty v dobrej cene na Kazanskej ulici, v bratislavskej Vrakuni

Mendelsohn

Mendelsohn Prémiová adresa, parkovanie v cene bytu v novom projekte MENDELSOHN

VILADOMY MARIANKA

VILADOMY MARIANKA 4-izbové byty vo viladome s vlastnou záhradou, terasou a dvomi parkovacími miestami v cene bytu. Nepremeškajte predpredajovú zľavu 5000 EUR z cenníkovej ceny!

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe Doprajte si luxus v Malých Karpatoch. Ponúkame 11 RD poskytujúcich dokonalé súkromie a bezpečnosť v obľúbenej a vyhľadávanej lokalite Bratislava – Koliba.

Nový luxusný 4-izbový mezonet v Rovinke

Nový luxusný 4-izbový mezonet v Rovinke Tento nový byt so záhradkou musíte vidieť. Nachádza blízko jazera v rodinnom dome s 3 bytmi. Dom bol kolaudovaný v 2016. V cene bytu sú aj 2 parkovacie miesta.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

Pridať inzerát