Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Projekt Na trojke do predaja nepôjde, developer ho ponúkne mestu

07.02.2017, 11:00 | Tomáš Vašuta | © 2017 News and Media Holding

Prešovský rezidenčný projekt Na trojke, ktorý svojho času odštartovala ešte spoločnosť Cresco Group, plánujú dokončiť do konca tohto roka. Bytový komplex do bežného predaja nepôjde, nový majiteľ ho najprv ponúkne na odkúpenie krajskému mestu.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 1

Projekt vzniká rekonštrukciou nedokončeného stomatologického pavilónu, ktorý začali stavať ešte v roku 1986. Jeho ambíciou bolo vytvoriť na štyroch podlažiach v tom čase najmodernejšie centrum pre zubárov v celom Československu. Podlahová plocha objektu mala dosahovať až 7 200 štvorcových metrov.

Ambiciózny projekt však stopla zmena režimu a následný nedostatok financií. Objekt tak dlhé roky chátral a márne hľadal majiteľa. V roku 2009 oň prejavila záujem napríklad finančná skupina Slavia Capital, ktorá chcela ambulancie prestavať na centrum pre seniorov.

Problémom pre potencionálnych kupcov bola nielen vysoká cena, ale aj komplikovaný majetkový vzťah. Kým budovu vlastnila Nemocnica s poliklinikou J. A. Reimana, pozemky pod ňou mesto. Aj napriek tomu sa riešenie našlo koncom roka 2014, keď stavbu získal developer Cresco Group.

Neprehliadnite

Firma predstavila projekt, ktorý počítal s vytvorením 105 bytov prevažne menších rozmerov. Až polovicu z tohto počtu tvorili dvojizbové byty s výmerou 38 štvorcových metrov. Dopĺňať ich malo 15 garsóniek s rozlohou 27 štvorcových metrov a trojizbové byty s veľkosťou 68 štvorcových metrov. Projekt s rozpočtom 2,8 milióna eur mal ponúknuť aj obchodné priestory a 125 parkovacích miest.

Cresco však nakoniec projekt nezrealizovalo. Začiatkom roka 2016 ho predalo. „Spoločnosť GMT development nás oslovila so záujmom o kúpu projektu Na trojke a po vzájomných rokovaniach sme sa rozhodli ich ponuku prijať,“ vysvetľoval v januári 2016 Ján Krnáč zo skupiny Cresco.

Projekt tak získal regionálny hráč. „Vzhľadom na skutočnosť, že naša spoločnosť sa sústreďuje na projekty v regióne východného Slovenska, poznáme dostatočne aj špecifiká daného realitného prostredia. Projekt Na trojke nás oslovil predovšetkým lokalitou a koncepciou skladby bytov,“ hovorí Slavomír Gmitter, konateľ GMT.

Na trojke - vizualizáciaZdroj: Cresco Group

Projekt sa za rok pohol. Nový majiteľ prekresľoval komplex a ťažisko ponuky stavil na dvoj- a trojizbové byty, keď zredukoval počet garsóniek. „Momentálne sa práce  na projekte nachádzajú v štádiu ukončenia hrubých stavebných konštrukcií. Sú ukončené dispozičné členenia priestorov, realizujú sa práce na elektroinštalácii, kúrení a zdravotechnike. Objekt je stavebne uzatvorený a začala sa realizácia fasády,“ hovorí pre TREND Reality S. Gmitter.

Developer s predajom bytov nezačal a ani aktuálne neplánuje. „Vzhľadom na to, že po ukončení výstavby plánujeme v prvom rade ponúknuť objekt na odkúpenie mestu Prešov za účelom zriadenia mestských nájomných bytov, nespustili sme predpredaj,“ konštatuje konateľ.

Firma, ktorá pôsobí zväčša na východe Slovenska, pritom monitoruje záujem cez nezáväzný internetový formulár. Projekt by mal byť dokončený do konca roka 2017. 

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 1

Realitná inzercia

Projekt NOBELOVA 3, BA III

Projekt NOBELOVA 3, BA III HERRYS ponúka na predaj byty v poslednej etape úspešného projektu Nobelova. Krásne byty s výhľadom na Malé Karpaty, v blízkosti zeleného parku - od 87 233 EUR.

Projekt Nový Ružinov 3. fáza

Projekt Nový Ružinov 3. fáza HERRYS exkluzívne ponúka na predaj nadštandardne vybavené byty a apartmány v 3. fáze úspešného projektu Nový Ružinov. Kuchynská linka so spotrebičmi v cene.

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

KRÁSNE RODINNÉ BÝVANIE - ZÁHORSKÁ BYSTRICA

KRÁSNE RODINNÉ BÝVANIE  - ZÁHORSKÁ BYSTRICA Vyberte si bývanie v nádhernom byte s vlastnou predzáhradkou, v byte s balkónom a lodžiou, či byte na najvyššom poschodí s veľkou terasou v príjemnej lokalite.

Hľadáte priestory pre nové možnosti?

Hľadáte priestory pre nové možnosti? Ponúkame na predaj a prenájom nebytové a obchodné priestory v priamom centre Bratislavy – Námestie SNP 15 – roh námestia SNP a Kamenného nám.

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova Kancelárie štandardu A v budovách so zelenou - BREEAM certifikáciou. Reprezentatívne priestory, výhodná lokalita, maximálne pohodie, široká paleta služieb.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

Bývajte pri Bojnickom Zámku na top adrese.

Bývajte pri Bojnickom Zámku na top adrese. Na predaj vynikajúco riešený, štýlový 4izb. byt s terasou. Situovaný na prestížnej adrese, Pribinova ulica, v projekte KONDOMÍNIUM v Bojniciach.

Pridať inzerát