Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Projekt Nové Vinice s vyše stovkou bytov ožíva v rukách Arca Capital

11.09.2018, 05:02 | © 2018 News and Media Holding

Rezidenčný projekt Nové Vinice plánovaný pod bratislavskou Kolibou by mal dostať reálnu podobu v rukách nového investora. Do projektu vstúpila skupina Arca Capital, ktorá oproti pôvodnému zámeru počíta s vybudovaním väčšieho počtu bytov.

  • Tlačiť
  • 4

Nové Vinice plánované pod Kolibou v lokalite Biely kríž na Skalickej ceste predstavil pôvodný investor World Trading ešte v roku 2012. Počítal s bytmi aj polyfunkčným objektom s administratívou a reštauráciou, ktorý neskôr prekreslil len na parkovaciu garáž.

Aktuálne už má projekt Nové Vinice v rukách nový vlastník – spoločnosť ACS 5, ktorej majiteľom je skupina Arca Capital. Tá sa do realitného biznisu na Slovensku púšťa po odmlke čoraz intenzívnejšie – len nedávno predstavila zámer postaviť polyfunkčný objekt so 60 bytmi na Šancovej ulici v Bratislave.

O 24 bytov viac 

V prípade Nových Víníc počíta Arca Capital s upravenou podobou projektu. Namiesto pôvodne navrhovaných štyroch objektov s 88 bytmi chce postaviť päť bytových domov s dovedna 112 jednotkami.

Pridaná piata bytovka ponúkne 20 bytov, zvyšné štyri po 23 bytov, o jeden viac, ako sa počítalo v zámere pôvodného investora. Bytové domy budú mať päť nadzemných podlaží, objekty A – D aj jedno podzemné.

Neprehliadnite

Podoba bytových domov v projekte bola nakreslená nanovo. Objekty budú o čosi väčšie – každý zaberie zastavanú plochu takmer 407 namiesto pôvodne avizovaných 386 štvorcových metrov. Piaty bytový dom bude 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 4

Tagy Arca Capital