Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Projekt premeny Zváračského ústavu sa mení, bude bez vežiaka

14.01.2015, 05:40 | Daniel Suchý | © 2015 News and Media Holding

Dlho plánovaná premena časti priemyselného areálu bývalého Výskumného ústavu zváračského v bratislavskom Novom Meste má nového investora aj novú podobu. Košická spoločnosť Hutné stavby Development tu plánovala už pred šiestimi rokmi postaviť 22-podlažný vežiak so 113 bytmi, kanceláriami, obchodmi a podzemnými garážami.

  • Tlačiť
  • 0

Časť pozemku na rohu Sliačskej a Račianskej ulice získala na jeseň spoločnosť Ahoj Development, ktorá teraz prišla so zámerom výstavby troch menších budov so 129 bytmi nazvaným Bytový súbor Ahoj.

Stavby majú šesť, sedem a osem podlaží a dve podlažia podzemných garáží. Majú vytvoriť polootvorený vnútroblok. Viac ako polovicu ponuky nových bytov majú tvoriť jednoizbové, ktorých je navrhnutých 70. Ďalších 27 má byť dvojizbových, 25 päťizbákov, päť trojizbákov a dva štvorizbové byty.

Na prízemí sa počíta s prevádzkami obchodov a služieb s plochou 349 štvorcových metrov. V garážach s vjazdom zo Sliačskej ulice je naprojektovaných 134 parkovacích miest, ďalších 60 má byť na teréne.

Na pozemku sa už búrajú nevyužívané montážne a skladové haly a radové garáže, ktoré bytový súbor nahradí. Pôvodný projekt získal v roku 2009 územné rozhodnutie.

Bytový súbor AhojZdroj: Ahoj Development

V ďalších etapách by podľa štúdie pre zmenu územného rozhodnutia malo súčasné haly nahradiť ďalších päť bytových domov a viacero objektov občianskej vybavenosti s úžitkovou plochou 78-tisíc m2.

Využitie druhej časti pozemku na severnej strane areálu je už tiež známe. Hneď vedľa bytového súboru Ahoj plánuje spoločnosť Slovunit – Sliačska rekonštrukciu ďalšej zo starých hál na kancelárie vyššieho štadardu s obchodmi a službami na prízemí.

Oba projekty v severnej časti bývalého zváračského ústavu vypracovalo architektonické štúdio Compass ocenené napríklad za projekt Slnečnice v Petržalke.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)