Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Projekt Quadro developer nepredal, po rokoch začal stavať

24.04.2018, 05:03 | Daniel Suchý | © 2018 News and Media Holding

Na trh s novým bývaním v Trenčíne pribudol nový projekt. Developerská a stavebná spoločnosť Otyk Invest oživila predkrízový projekt Quadro a pustila sa do výstavby prvých etáp pod názvom Rodinné byty Zlatovská.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Otyk, Trenčín

Komplex tvorí šesť obytných domov s výškou päť a šesť podlaží usporiadaných po obvode obdĺžnikového pozemku v časti Zlatovce. Vo vnútrobloku je parkovanie a park s detským ihriskom a športoviskom. Na prízemí vznikne šesť nebytových priestorov s celkovou plochou 416 štvorcových metrov.

Projekt spolu prinesie takmer dvesto bytov. Vo výstavbe sú prvé dve etapy, v každej vzniká po 44 bytových jednotiek. Výstavba prvej fázy sa začala vlani v júni a hotová má byť koncom tohto roka. Druhá etapa sa rozbehla v novembri s plánovaným dokončením na budúcu jar.

Rodinné byty Zlatovská - vizualizáciaZdroj: T3 Invest

Ešte tento rok sa počíta so začiatkom prác na tretej etape a posledná – štvrtá fáza sa má rozbehnúť v budúcom roku. Celý projekt má plánovaný termín dokončenia v lete 2020. Investorom je spoločnosť T3 invest patriaca developerovi Otyk Invest, do projektu plánuje investovať 12 miliónov eur.

Prvá etapa je už takmer vypredaná. Dominujú dvojizbové byty, ktorých je 28, trojizbových je 12 a štvorizbové sú štyri. V druhej etape je v ponuke 26 dvojizbových a 18 trojizbových bytov v dvoch domoch. Byty majú plochu od necelých 47 do vyše 100 štvorcových metrov, ku každému prislúcha balkón.

Neprehliadnite

Ceny v štandarde aj s pivnicou sa pohybujú od 66-tisíc, trojizbových od 79-tisíc do takmer 126-tisíc eur a štvorizbových od 111-tisíc do viac ako 131-tisíc eur. Štvorcový meter tak vychádza v rozmedzí od necelých 1 200 do vyše 1 500 eur. Garážové stojiská vyjdú na 5 400 až 11 159 eur, vonkajšie miesta na 3 000 až 4 200 eur.

Otyk projekt na Zlatovskej ulici prvýkrát predstavil ešte pred krízou. Pod pôvodným názvom Quadro mal priniesť šesť päťpodlažných budov so 179 dvoj- až štvorizbovými bytmi a rovnakým počtom parkovacích miest. Na prízemí sa počítalo s občianskou vybavenosťou.

Predaj sa začal v lete 2008 v cenách okolo 37-tisíc až 41-tisíc korún (1 228 až 1 360 eur) za štvorcový meter. Do plánovaného začiatku výstavby v máji nasledujúceho roka si však byty a nebytové priestory zarezervovalo len 14 záujemcov.

Rodinné byty Zlatovská - výstavbaZdroj: T3 Invest

Developer preto projekt s platným stavebným povolením pozastavil. Pred tromi rokmi sa projekt snažil predať prostredníctvom realitnej kancelárie. Stavať napokon začal v júni minulého roka.

Otyk Invest realizoval od roku 1991 viacero komerčných aj bytových projektov ako developer alebo dodávateľ stavebných prác. Napríklad kancelárie v Petržalke a Ružinove, prístavbu pre Univerzitu sv. Cyrila a Metoda v Trnave, zariadenia pre seniorov i nájomné byty. V trhovej bytovej výstavbe má na konte projekty ako Panoráma na Starých Gruntoch (prečítajte si hodnotenie v Rande s realitou), Karolína a ďalšie domy v Karlovej Vsi.

Firma nedávno prišla s novým projektom s názvom Staré Grunty s 82 bytmi a ôsmimi nebytovými priestormi v troch blokoch neďaleko starších projektov Panoráma alebo Villinki od YIT.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Otyk, Trenčín

Diskusia (0 reakcií)