Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Proxenta odhalila podobu vežiaka na Račianskom mýte

04.07.2017, 14:00 | Daniel Suchý | © 2017 News and Media Holding

Investičná skupina Proxenta predstavila konečnú podobu trinásťpodlažného vežiaka na Račianskom mýte. Projekt s názvom Proxenta Residence zahŕňa kancelárie aj byty, ktorých predpredaj sa začne v lete a ostrý predaj v septembri. Výstavba sa rozbehla už začiatkom roka, dokončenie je plánované do konca budúceho roka.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 12

Tagy

Proxenta

V ponuke je 64 dvojizbových bytov a apartmánov s rozlohou od 46,8 do 62 štvorcových metrov, väčšina bude mať balkón alebo lodžiu. Všetky obytné jednotky budú vybavené vo vyššom štandarde a v cene bude aj pivničný priestor.

Súčasťou štandardu budú napríklad hliníkové okná, drevené podlahy a predpríprava na chladenie systémom centrálnej klimatizačnej jednotky. Bývanie bude v objekte situované od piateho podlažia. Na nižších podlažiach budú kancelárske priestory s rozlohou 1 800 štvorcových metrov.

Časť z nich zaberie nové sídlo Proxenty. „Budovu preto nestaviame len pre budúcich vlastníkov bytov, ale aj pre seba. Majiteľov, ktorým odovzdáme byty, budeme denne stretávať, o to viac si samozrejme dávame záležať, aby kvalita budovy bola na najvyššej možnej úrovni,“ hovorí Pavol Kožík, majiteľ skupiny Proxenta.

Proxenta Residence - vizualizáciaZdroj: Proxenta

Bytová a kancelárska časť budú mať vlastné výťahy. Pre administratívnu časť budovy je plánovaný presklený panoramatický výťah situovaný do Račianskeho mýta. Parkovanie je riešené automatickým parkovacím systémom so štyrmi príjazdovými a odjazdovými zakladacími bránami, ktoré zaparkujú auto do parkovacieho boxu. Kapacita podzemnej garáže je 138 stojísk.

„Automatický parkovací systém je bežnou súčasťou moderných veľkomiest. Jeho výhodou nie je len výrazná úspora miesta vyhradeného pre parkovanie a tým aj možnosť zaparkovať pod budovou oveľa viac vozidiel, ako by to bolo v prípade klasických podzemných garáží. Je veľmi pohodlný aj pre užívateľov,“ opisuje P. Kožík.

Neprehliadnite

Proxenta Residence vyrastie v blízkosti projektu Blumental od developera Corwin Capital, ktorého prvá fáza je už dokončená a prebieha výstavba druhej etapy. Komplex ponúkne celkovo 187 bytov, osemtisíc štvorcových metrov kancelárskej plochy a 2 400 m2 obchodných priestorov. Ceny bývania v druhej etape sa pohybujú okolo tritisíc eur za štvorcový meter. Projekt Proxenty vzhľadom na avizované parametre mieri do podobného segmentu. Cenník však podľa developera ešte nie je definitívne schválený.

Proxenta získala spoločnosť vlastniacu sedemárový pozemok na Račianskom mýte s platným stavebným povolením pre 13-podlažnú vežu v októbri 2014. Následne spôsobila rozruch, keď nakrátko zverejnila nové vizualizácie budovy, ktoré sa začali šíriť po sociálnych sieťach a stretli sa s kritickým ohlasom. Výsledná podoba projektu sa opäť priblížila k pôvodnému návrhu.

Proxenta Residence - vizualizáciaZdroj: Proxenta

Projekt predtým vlastnili spoločnosti Igora Balla, ktoré postavili kancelárie Astoria oproti prezidentskému palácu a sú aj za dlho meškajúcim projektom Hlavnej stanice. Podľa návrhu pôvodného investora mal byť vežiak bez bývania.

Kancelárska plocha mala tvoriť viac ako štyritisíc štvorcových metrov, na spodných podlažiach sa počítalo s 1 100 m2 obchodov a v podzemnej garáži so 138 parkovacími miestami. Na jar 2008 bol ohlásený začiatok výstavby, práce sa však nerozbehli.

Proxenta Residence - aktuálny stav výstavbyZdroj: Proxenta

Samotná Proxenta aktuálne kolauduje neďaleký bytový projekt Weinhauer a pripravuje komplex Kesselbauer, o ktorom TREND Reality nedávno informovali ešte pod pôvodným názvom Rezidencia medzi hviezdami. Oba projekty budú prepojené cez vnútroblok. Proxenta chystá výstavbu aj v centre Nitry, projekt Townhill prinesie byty, kancelárie aj obchody. V minulosti v Nitre realizovala Dúhové bývanie.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 12

Tagy Proxenta

Realitná inzercia

Bývajte s tým, koho máte radi - Nový Ružinov

Bývajte s tým, koho máte radi - Nový Ružinov Mestská vila Valentine: Bývanie pre mladých i rodiny, v blízkosti centra, ideálna dopravná dostupnosť. Unikátny mestský park na ploche 23 200 m2.

Bývanie pre váš každodenný úsmev

Bývanie pre váš každodenný úsmev HERRYS exkluzívne ponúka na predaj byty v projekte NOBELOVA. Dostupné bývanie pre každého. V ponuke 1i až 4i byty v poslednej etape projektu za výborné ceny.

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja Neprehliadnite poslednú etapu predaja nových 3-izbových a 4-izbových bytov v Čerešniach. Bývajte už o rok!

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Predaj a prenájom nebytových priestorov.

Predaj a prenájom nebytových priestorov. Ponúkame na predaj a prenájom nebytové/obchodné priestory v historickom centre Bratislavy – Michalská 18, Staré mesto - Pešia zóna pod Michalskou bránou.

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova Kancelárie štandardu A v budovách so zelenou - BREEAM certifikáciou. Reprezentatívne priestory, výhodná lokalita, maximálne pohodie, široká paleta služieb.

Pridať inzerát