Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Proxenta odhaľuje projekt Townhill, ponúkne 258 bytov a apartmánov

03.10.2017, 13:14 | Tomáš Vašuta | © 2017 News and Media Holding

Developer Proxenta odhaľuje podobu svojho nitrianskeho projektu Townhill. Polyfunkčný komplex prináša do centra krajského mesta byty, apartmány, kancelárie i obchodné priestory. Objemom sa projekt zaraďuje medzi najväčšie pripravované komplexy v meste.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Proxenta

O tom, že developer Proxenta chystá väčší projekt v Nitre sa vedelo už dlhšie. Firma urobila rozhodnutie ešte predtým, ako sa v krajskom meste spustil realitný ošiaľ spôsobený ohlásením príchodu automobilky Jaguar Land Rover.

„Dokázali sme v Nitre kúpiť pozemok, ktorý bol dlhší čas na predaj. Keby sme ho dnes predali, zaznamenali by sme 50-percentný zisk,“ opisoval situáciu na trhu na májovej TREND konferencii Reality a development 2017 majiteľ investičnej skupiny Proxenta Pavol Kožík.

Hlavne bývanie

Ponukám odolali a aktuálne úradom predkladajú zámer realizovať projekt Townhill. Komplex má byť situovaný v lokalite nazývanej Tabáň, ktorá je z južnej strany ohraničená ulicou Štúrova, z východnej strany ulicou Piaristická, zo západnej strany ulicou Plánok a zo severnej strany areálom kláštorného komplexu piaristov a materskou školou.

Projekt Townhill Nitra Zdroj: EIA/Projekt Tabáň

Komplex má pozostávať zo šiestich obytných blokov, administratívneho bloku a súvisiacej infraštruktúry. Objekty majú mať šesť, čiastočne aj sedem nadzemných a dve podzemné podlažia. Projekt má vyrásť na ploche s rozlohou 10 511 štvorcových metrov a má poskytnúť podlahovú s rozlohou 49 521 štvorcových metrov.

Developer počíta s vytvorením 174 bytových jednotiek. Ponuke majú dominovať trojizbové byty, keď ich má byť v bytovej časti celkom 61. Trojizbáky dopĺňajú dvojizbové (49 jednotiek) a štvorizbové (15 jednotiek) bytov. V projekte je naplánovaných 84 apartmánov. V tomto prípade dominujú dvojizbové jednotky (49 kusov), ktoré sú doplnené 31 trojizbovými a štyrmi švorizbovými apartmánmi.

Viaceré projekty

K dispozícii má byť 483 parkovacích miest v podzemnej garáži. So stavebnými prácami by chcel developer začať v januári budúceho roka. Komplex by mal byť uvedený do prevádzky v roku 2020. Celkové investičné náklady sú vyčíslené na 25 miliónov eur.

Neprehliadnite

Townhill realizuje spoločnosť Projekt Tabaň, ktorá je dcérskou firmou developera Proxenta, ktorý už skúsenosti s nitrianskym realitným trhom má. Pred dvoma rokmi dokončili projekt Dúhové bývanie. Skupina je však aktívnejšia v hlavnom meste. V Bratislave nedávno kolaudovala projekt Weinhauer, v susedstve ktorého pripravuje komplex Rezidencia medzi hviezdami. Okrem neho pripravuje skupina aj kontroverzne vnímaný projekt Proxenta Residence

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Proxenta

Diskusia (0 reakcií)