Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Proxenta rozbieha projekt Kesselbauer, v centre Bratislavy prinesie 130 bytov

16.04.2018, 10:47 | tv | © 2018 News and Media Holding

Developer Proxenta rozbieha na Námestí 1. mája v Bratislave projekt Kesselbauer. Rezidenčný komplex má priniesť celkovo 130 bytov. Zaujímavosťou je, že investor chce vytvoriť historickú repliku fasády pôvodného objektu.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy

Proxenta

Projekt majú tvoriť dva objekty, ktoré budú rozdielne nielen výškou ale aj architektonickým štýlom. Spolu vytvoria pôdorys v tvare U. Ich vzniku bude predchádzať búranie sedempodlažnej administratívnej budovy z 90. rokov minulého storočia aj storočného dvojpodlažného bytového domu.

Nutné búranie

K búraniu historickej budovy musí investor pristúpiť, keďže budova je v dezolátnom stave a nedá sa zachrániť. Developer chce aspoň vytvoriť repliku historickej fasády. „Všetky kroky sme konzultovali s pamiatkovým úradom a výsledná podoba repliky historického domu odzrkadľuje jeho pôvod v najvyššej možnej miere. Zostane zachovaný nielen pôvodný architektonický štýl, ale i použité materiály a farebné riešenie,“ hovorí Pavol Kožík, majiteľ investičnej skupiny.

Neprehliadnite

Rezidencia Kesselbauer má ponúknuť 130 dvoj- a trojizbových bytov a apartmánov s výmerou od 45 do 78 štvorcových metrov. Väčšina jednotiek disponuje navyše aj balkónom alebo lodžiou s výmerou od 4,5 do deväť štvorcových metrov.

Do dvoch rokov

Developer už začal aj s predajom. Ceny sa pohybujú od 2 859 do 3 218 eur za štvorcový meter. Napríklad za dvojizbový by na piatom podlaží s rozlohou 49,41 štvorcového metra s lodžiou (8,99 štvorcového metra) pýta developer 160-tisíc eur. V cene nie je pivničná kobka ani parkovacie miesto.

Vizualizácie projektu KesselbauerZdroj: Proxenta

Komplex má obsluhovať dvojpodlažná podzemná garáž s kapacitou 150 áut. Začiatok výstavby je naplánovaný na tretí kvartál tohto roka. Byty v komplexe by mali byť odovzdané do konca roku 2020. Za projektom stojí developer Proxenta, ktorý lokalitu pozná. V susedstve realizoval projekt Weinhauer s 28 bytmi, šiestimi komerčnými priestormi a 97 garážovými stojiskami. Oba projekty budú po dokončení prepojené átriami a pasážou.

Proxenta okrem výstavby okolo Námestia 1. mája začala s realizáciou výškovej budovy Proxenta Residence na Račianskom mýte, v ktorej okrem necelej päťdesiatky bytov vzniknú aj kancelárske priestory, kde bude aj nové sídlo firmy. V centre Nitry pripravuje developer projekt Townhill, v meste už v minulosti dokončil Dúhové bývanie.

Kesselbauer - pôvodný stav objektovZdroj: TREND Reality

  • Tlačiť
  • 2

Tagy Proxenta