Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Proxenta skolaudovala Weinhauer v centre Bratislavy

27.07.2017, 14:00 | Daniel Suchý | © 2017 News and Media Holding

Investičná skupina Proxenta dokončila svoj prvý bratislavský developerský projekt. V bytovom dome Weinhauer v blízkosti záhrady Prezidentského paláca v Starom Meste vzniklo 29 bytov a šesť komerčných priestorov. Kolaudácia objektu sa skončila v uplynulých dňoch.

  • Tlačiť
  • 9

Tagy

Proxenta

Proxenta spustila výstavbu aj predaj bytov v projekte v júni 2015. „V čase ukončenia kolaudačného konania nám z 35 priestorov zostalo voľných už len sedem, takže sa dá konštatovať, že aktuálne je projekt na 80 percent rozpredaný,“ hovorí Pavol Kožík, majiteľ investičnej skupiny Proxenta.

Projekt tvoria dva bloky so vstupom z Jozefskej ulice – v trojposchodovom bloku A je 12 bytov a v štvorposchodovom B je 17 bytov. Rozlohy obytných jednotiek sa pohybujú od 57 do 129 štvorcových metrov, väčšina má aj balkón alebo terasu.

Weinhauer je dokončenýZdroj: TREND Reality

Weinhauer je dokončenýZdroj: TREND Reality

Ceny posledných voľných bytov sa pohybujú okolo 2 600 až 2 900 eur za štvorcový meter za holobyt vrátane pivnice. Byty majú hliníkové okná, vonkajšie žalúzie s elektrickým ovládaním, stropné chladenie vodným okruhom, podlahové kúrenie, vlastnú výmenníkovú stanicu zásobovanú zo spoločnej plynovej kotolne či videovrátnika.

Neprehliadnite

V trojpodlažnej podzemnej garáži s vjazdom z Jozefskej ulice vzniklo až 97 parkovacích miest. Cena stojiska pri kúpe bytu dosahuje 25-tisíc eur.

Vo vnútrobloku vzniklo spoločné átrium s umelou trávou. Neskôr bude prepojené s átriom priľahlého projektu Kesselbauer (pôvodne Rezidencia medzi hviezdami) so 122 bytmi, ktorého výstavbu Proxenta pripravuje v blízkej budúcnosti. Oba komplexy budú prepojené pasážou a prístupné aj z Námestia 1. mája.

Weinhauer je dokončený - pohľad do vnútroblokuZdroj: TREND Reality

Weinhauer je dokončený - interiér bytuZdroj: TREND Reality

Investičná skupina okrem toho začala aj s výstavbou projektu Proxenta Residence na Račianskom mýte so 64 bytmi a apartmánmi a kanceláriami. Trinásťpodlažný vežiak má byť dokončený do konca budúceho roka.

Proxenta pôsobí na slovenskom trhu od roku 2009 v oblasti potravinárstva a realitného developmentu. V Nitre realizovala projekt Dúhové bývanie s takmer 150 bytmi. V centre krajského mesta plánuje ďalši realitný projekt.

Weinhauer je dokončený - výhľad z terasyZdroj: TREND Reality

Weinhauer je dokončený - objekty určené na zbúranie pre výstavbu projektu KesselbauerZdroj: TREND Reality

  • Tlačiť
  • 9

Tagy Proxenta