Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Proxenta ukázala projekt Tabáň, spúšťa v ňom predaj bytov a apartmánov

21.06.2018, 14:03 | Tomáš Vašuta | © 2018 News and Media Holding

Jeden z najväčších rezidenčných projektov v Nitre je krátko pred spustením verejného predaja bytov a apartmánov. Developer Proxenta ukázal na svojich oficiálnych stránkach podobu pripravovaného komplexu Tabáň. Ešte donedávna bol známy pod názvom Townhill.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy

Proxenta

Projekt má vyrásť  v lokalite nazývanej Tabáň, ktorá je z južnej strany ohraničená Štúrovou ulicou, z východnej strany Piaristickou ulicou, zo západnej strany ulicou Plánok a zo severnej strany areálom kláštorného komplexu piaristov a materskou školou.

Šesť blokov

Celý komplex má pozostávať zo šiestich blokov, ktoré poskytnú mix bytov, apartmánov a obchodných priestorov. Jednotlivé bloky majú mať šesť, čiastočne aj sedem nadzemných a dve podzemné podlažia. Developer počíta s vytvorením 174 bytových jednotiek a 84 apartmánov. Ponuke majú dominovať trojizbové byty, keď ich má byť v bytovej časti celkom 61.

Vizualizácie projektu TabáňZdroj: Proxenta

Developer aktuálne spustil internetovú stránku a začal s neverejným predajom bytov. Záujemcom posiela cenník, z ktorého vyplýva, že ceny sa pohybujú v rozmedzí od 1 700 do 2 039 eur za štvorcový meter. Napríklad trojizbový byt na štvrtom podlaží s rozlohou 70,35 štvorcového metra a lodžiou (11 m²) stojí 134-tisíc eur.

Pivnice v cene

Súčasťou každého bytu či apartmánu sú aj pivničné kobky. K dispozícii má byť 483 parkovacích miest v podzemnej garáži. Za garážové stojisko na druhom podzemnom podlaží pýta developer 12 200 eur, na prvom podlaží je rovnaké miesto o 2 200 eur drahšie.

Neprehliadnite

Projekt realizuje spoločnosť Projekt Tabáň, dcérska firma developera Proxenta, ktorý už skúsenosti s nitrianskym realitným trhom má. Pred dvoma rokmi dokončili projekt Dúhové bývanie. Skupina je však aktívnejšia v hlavnom meste. V Bratislave minulý rok kolaudovala projekt Weinhauer, v susedstve ktorého pripravuje komplex Kesselbauer. Okrem neho skupina stavia aj kontroverzne vnímaný vežiak Proxenta Residence

  • Tlačiť
  • 2

Tagy Proxenta