Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Prvé domy päťstobytového projektu v Trenčíne sú odhalené

25.05.2016, 05:00 | Daniel Suchý | © 2016 News and Media Holding

Na pozemku pod bývalým futbalovým štadiónom Ozeta v trenčianskej časti Zlatovce plánuje spoločnosť W – TN Residence stavať obytný komplex s päťsto bytmi. Aktuálne predložila na posúdenie štátnym orgánom tri domy so stovkou bytov.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy

Ryanair

Domy pavlačového typu sa skladajú z viacerých hmôt v tvaroch L a I. Spolu majú priniesť 106 bytov a 144 parkovacích miest. Štruktúra bytov má byť rozložená takmer rovnomerne medzi jednoizbové, 1,5-izbové, dvoj- a trojizbové s doplnením štyroch štvorizbákov.

Pavlače sú navrhnuté ako polootvorené, aby zabezpečili dostatok svetla a vetrania, zároveň poskytli prístup k bytom suchou nohou. Majú byť uzavreté pletivom s popínavou zeleňou.

Parkovacie miesta budú čiastočne zapustené, kryté bytovými domami a prístreškami, od ulice oddelené parterom s polyfunkčnými priestormi. Na prízemí budú aj technické priestory, pivničné kobky a priestory na odkladanie bicyklov.

Byty sú navrhnuté od zvýšeného prízemia na štyroch podlažiach. Strechy bytoviek aj parkovania sú navrhnuté ako vegetačné. Dopravné napojenie je riešené zo Zlatovskej ulice, uprostred územia má byť vybudovaná kruhová križovatka.

Začiatok výstavby je predbežne plánovaný na prvý štvrťrok budúceho roku s dokončením koncom roku 2019. Investor odhaduje náklady na 5,2 milióna eur.

Obytný súbor Trenčín - Zlatovce - súčasný stav lokalityZdroj: W – TN Residence

Trojica bytoviek zaberie vyše 5 600 štvorcových metrov v severozápadnom rohu bývalého štadióna, celá lokalita má 3,2 hektára. Nevyužívaný štadión je ohraničený rodinnými domami a priemyselným areálom na Zlatovskej ulici a priemyselným areálom na Veľkomoravskej ulici (pozrite si video súčasného stavu). Novostavby budú od zástavby rodinných domov oddelené existujúcim zemným valom, ktorý zostane zachovaný.

Investorská spoločnosť W – TN Residence už má územné rozhodnutie pre prvý objekt plánovaného obytného súboru. Za firmou sú ľudia z developerskej skupiny Weon Group, ktorá má na konte projekty ako Retro, Octopus a Mestské vily na Jeséniovej ulici v Bratislave či obytný súbor Čierna Voda Triangel pri Chorvátskom Grobe.

Po kríze ďalšie plánované projekty skupina predala. Napríklad na časti pozemkov rozsiahleho zámeru nazvaného Dúbravčice v bratislavskej Dúbravke už vyrástlo menšie obchodné centrum Dubrawa, YIT tu buduje bývanie Tammi a Corwin Capital pripravuje 250 bytov v projekte Dúbravy.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy Ryanair