Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Punta vo Vrakuni dokončuje 71 bytov

12.11.2014, 05:40 | Ľuboš Mistrík | © 2014 News and Media Holding

Pri kruhovom objazde v bratislavskej Vrakuni dokončujú rezidenčnú novostavbu. Projekt pomenovaný Punta ponúka na Dvojkrížnej ulici 71 bytov prevažne menších veľkostí. Developerom je spoločnosť Greefin Group, a.s., prvé stavebné úpravy na trojuholníkovom pozemku štartovali už predvlani.

  • Tlačiť
  • 3

Dnes projekt začínajú kolaudovať, čo sa má prejaviť aj na nižších cenách bytov do polovice novembra. Po prepočte na štvorcový meter dosahujú približne 1 400 až 1 500 eur s DPH. Tri izby s výmerou vyše 67 m2, balkónom a pivnicou si developer cení na 99-tisíc. Dvojizbový byt už nie je voľný takmer žiadny, celkovo je predaných 24 jednotiek.

Prízemie 12-podlažného objektu zahŕňa priestory občianskej vybavenosti, kde vzniklo aj niekoľko krytých parkovacích miest. Ďalšie vonkajšie parkovisko vyrástlo v okolí projektu.

Punta pôvodne patrila developerskej skupine Atlas Real, ktorá svoje aktivity ukončila a jej projekty získali ďalší investori. Rozostavané Jarabiny v biznis zóne na Plynárenskej patria Váhostavu, ktorý hľadá ich novú podobu, Olympia na mieste bývalého autoservisu Drutechna v Ružinove zasa spoločnosti Tatra Residence, ktorá tu uskutočnila architektonickú súťaž.

Developer Punty, spoločnosť Greefin, má za sebou rezidenčné projekty v Bernolákove, Veľkom Bieli a na Čiernej Vode. Okrem toho pripravuje bytový dom Heaven House na Kazanskej ulici v Podunajských Biskupiciach, kde má vzniknúť 36 bytov na šiestich podlažiach. Názov je inšpirovaný susedným kostolom.

Vo Vrakuni vzniká v posledných rokoch viacero menších objektov charakteristických nižšími výmerami i cenami. Medzi ne patrí Šípka a Strom od developerskej firmy VI Group, Malý Dunaj III, Ecouhouse či mestské vily na ulici Svornosti od Bratislavskej stavebnej spoločnosti.

  • Tlačiť
  • 3

Tagy Greefin Group