Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Quartetto zakladá novú štvrť

29.01.2014, 14:00 | Daniel Suchý | © 2014 News and Media Holding

Na okraji Banskej Bystrice vyrastú nové mestské vily

  • Tlačiť
  • 0

V oblasti Borovicový háj na okraji banskobystrickej mestskej časti Sásová by mala vyrásť nová štvrť. Projektom, ktorý by sem mal priviesť prvých obyvateľov do konca budúceho roku, je Quartetto.

Ide o štyri päťpodlažné mestské vily s celkovo 27 bytmi, prvý realitný projekt spoločnosti Sylvo invest. Výstavba prvých dvoch víl sa má podľa generálneho manažéra projektu Miroslava Sylvestra začať v druhej polovici tohto roku. Zvyšné dve vily plánuje investor začať stavať na budúci rok.

Aktuálne prebieha územné konanie. Predaj spustí investor po získaní stavebného povolenia, onedlho otvorí predajné miesto v centre Banskej Bystrice. Celý projekt má byť hotový do konca budúceho roku. Neskôr naň má nadviazať polyfunkčná výstavba s nájomným bývaním.

V každej z víl projektu Quartetto má byť najviac sedem bytov. V ponuke sú od dvojizbových až po štvorizbové penthousy. Výmery sa pohybujú od 82 do 137 štvorcových metrov.

Quartetto v Banskej Bystrici (1)Zdroj: Quartetto

Ku každému bytu prislúchajú dve parkovacie miesta a pivnica, obyvatelia budú mať k dispozícii aj spoločný bazén a wellness. Ceny sa pohybujú okolo 1 900 až 2 100 eur za štvorcový meter, vrátane parkovania a pivnice.

Najmenšie dvoj- a trojizbové byty so zhodnou výmerou 82,5 štvorca a terasou stoja 186-tisíc eur s daňou. Väčšie trojizbové byty s výmerou 95 m2 a terasou sú v ponuke za 214-tisíc eur a najväčšie penthousy za 354-tisíc.

Projekt Quartetto je naplánovaný na pozemku s rozlohou vyše sedemtisíc štvorcových metrov. Viac ako polovicu má tvoriť zeleň s vodnou plochou.   

View Quartetto Banská Bystrica in a larger map
  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)