Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Rača Tower: 16-poschodová veža vedľa Radničného námestia

12.01.2015, 14:00 | Ľuboš Mistrík | © 2015 News and Media Holding

Najvyššia obytná veža v bratislavskej Rači bude mať šestnásť poschodí. Projekt v tesnom susedstve rozostavaného Radničného námestia pozostáva z vežiaka Rača Tower a päťposchodovej bytovky Rača Gate. Dokopy sa počíta so 114 bytmi.

  • Tlačiť
  • 1

Ide o pozemky na Závadskej ulici, kde sa veľká prázdna plocha na dohľad od Račianskej v posledných rokoch premieňa na novú rezidenčnú výstavbu. Vyššia veža nazvaná Tower prinesie 64 dvoj- a trojizbových bytov. Ich výmery sa pohybujú medzi 57 až 76 štvorcovými metrami a ceny začínajú na 109-tisíc eur s DPH. Najdrahšie trojizbové jednotky stoja 136-tisíc.

Menší objekt pomenovaný Gate zasa na piatich poschodiach vytvorí 50 bytových jednotiek s obytnými plochami od 44 po 76 m2 a najväčším podielom dvojizbových bytov. Ich ceny začínajú na 89- a siahajú až po 135-tisíc. Po prepočte ide o približne 1 700 až 1 800 eur/m2 s daňou. Predaj projektu spustili len pred pár dňami.

Vo výstavbe je však od jesene minulého roka a termín dokončenia oboch objektov je naplánovaný na jar 2016. K dispozícii budú vonkajšie i garážové parkovacie státia v cene 5 900 eur s DPH, respektíve 10 900 eur s celkovou kapacitou 162 miest.

Za projektom stojí spoločnosť Retkins, s.r.o., čo je skupina investorov okolo portálu Novostavby.sk. V hlavnom meste postavili napríklad Hroznový sad a budujú Gaštanový hájik. Okrem toho boli investorom menšej novostavby na Moyzesovej ulici v Pezinku neďaleko železničnej stanice.

Rača Tower - aktuálny stavZdroj: Bratislava YIMBY

Vedľa Rača Tower vyrástli dve etapy bytoviek Radničné námestie od skupiny Grafobal. Prvou bola jedenásťpodlažná veža s bielo-zelenou fasádou a 59 bytmi, ktoré prešli aj hodnotením v rámci Rande s realitou. V súčasnosti je vo výstavbe osempodlažný pás dvoch ďalších domov s viac než 150 bytmi.

Grafobal v susedstve navrhuje aj vybudovanie nového parku. Pozemky však patria investorovi, a ten sa ich vzdá len v prípade, že mestská časť park na vlastné náklady postaví a bude prevádzkovať. Inak tu môže investor v súlade s platnými povoleniami postaviť osempodlažnú bytovku.

Rokovania medzi súkromníkom a samosprávou stále prebiehajú, treba doriešiť financovanie i vlastníctvo parciel, za ktoré chce investor tie pod zamýšľaným parkom zameniť.

  • Tlačiť
  • 1