Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Radová výstavba pod taktovkou pamiatkarov

22.06.2017, 05:01 | Martin Marec

Pokračovanie článku - stránka 2 z 4
Pokračovanie článku na ďalšej stránke
  • Tlačiť
  • 8

Architektúra

Projekt Záhrady Devín je vhodne a citlivo osadený prostredia, pričom kopíruje jestvujúci terén. Orientovaný je na južnú svetovú stranu s intenzívnym slnečným svitom. Byty a stavby sú navrhnuté s výhľadmi na tok Dunaja a hrad Devín.

Výška objektov 7,5 m je primeraná a postačujúca. Vzdialenosti medzi objektmi sú dostatočné na to, aby nebolo narušené súkromie susedov.

Záhrady Devín - rozostupy medzi objektamiZdroj: Armatrade GRP, s.r.o.

Projekt tvorí 22 samostatne stojacich rodinných domov a v každom z nich sa nachádzajú tri samostatné bytové jednotky. Všetky domy majú jedno podzemné podlažie a dve nadzemné podlažia. Zastrešené sú ustupujúcimi pultovými strechami. Vstupy do bytov sú z terénu.

Záhrady Devín - vstup z terénuZdroj: Armatrade GRP, s.r.o.

Byty sú prevádzkovo riešené oddelene, každý sa nachádza na samostatnom podlaží so samostatným vchodom. Dve tretiny zo 66 bytových jednotiek tvoria štvorizbové byty (106 až 108 m2) so záhradkami a zvyšok veľkorysé trojizbové byty (96 m2) s terasami.

Záhrady Devín - Dom s tromi bytmiZdroj: Armatrade GRP, s.r.o.

Na prízemnom podlaží sa nachádza štvorizbový byt, polozapustený v teréne s najväčším prislúchajúcim pozemkom. Má veľmi dobrú dispozíciu s prepojením na pozemok z obývacej izby a druhej izby.

Záhrady Devín - prechod do predzáhradkyZdroj: Armatrade GRP, s.r.o.

Na prvom nadzemnom podlaží je situovaný druhý štvorizbový byt s oknami na všetky strany, s obývačkou a terasou na teréne orientovanou na severnú stranu. K bytu prislúcha aj malá časť pozemku RD.

Záhrady Devín - malý pozemokZdroj: Armatrade GRP, s.r.o.

Trojizbový byt na druhom nadzemnom podlaží má strešnú terasu. K bytu nie je pozemok. Do bytu je vstup cez prvé nadzemné podlažie, a to nie veľmi veľkorysou vstupnou halou (1,5 m x 1,35 m) a úzkym schodiskom (šírka 1,1 m). Dispozične je byt veľmi dobre riešený, len vstup je stiesnený, čo môže byť pri sťahovaní trochu problém.

Spoločné priestory

K bytom sa vchádza z komunikácie spoločnou bránkou, pred ktorou sú umiestnené poštové schránky, vodomerná šachta a stojisko kontajnerov.

Záhrady Devín - vodomerná šachtaZdroj: Armatrade GRP, s.r.o.

Na hranici pozemku sú osadené tri plynomery, ktoré zabezpečia meranie spotreby plynu pre jednotlivé byty. Z verejnej komunikácie, bez potreby vstupu na súkromný pozemok, sú dostupné aj tri elektromery.

Záhrady Devín - poštové chránky, vodomerná šachta a stojisko kontajnerovZdroj: Armatrade GRP, s.r.o.

Od bránky vedie schodisko do bytu na prvom nadzemnom podlaží, smerom dole k ďalším dvom bytom a pivničným kobkám (2 m2). Každý byt má vlastnú pivnicu so samostatným prístupom z exteriéru. Nie sú murované, ale tvoria ich ľahké hliníkové konštrukcie.

Záhrady Devín - pivničná kobkaZdroj: Armatrade GRP, s.r.o.

Pokračovanie článku - stránka 2 z 4
Pokračovanie článku na ďalšej stránke

  • Tlačiť
  • 8

Tagy Corwin Capital, Rande s realitou