Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Radová výstavba pod taktovkou pamiatkarov

22.06.2017, 05:01 | Martin Marec

Pokračovanie článku - stránka 3 z 4
Pokračovanie článku na ďalšej stránke
  • Tlačiť
  • 8

Byty

Byty majú vyšší štandard vybavenosti. Sú veľmi dobre dispozične riešené a presvetlené vďaka vhodnej veľkosti okenných otvorov a orientácii do všetkých svetových strán. Majú vyhovujúcu veľkosť a štvorizbové byty dokonca aj dve kúpeľne.

Nosná konštrukcia domov je zo želeobetónového stenového systému. Deliace priečky s hrúbkou 115mm sú z keramických tehál.

Záhrady Devín - dispozícia bytuZdroj: Armatrade GRP, s.r.o.

Povrchové úpravy sadrovými omietkami boli realizované v dobrej kvalite bez zjavných nedostatkov. Zdôrazňujem, videli sme len holobyt.

Každý byt má samostatný zdroj tepla - plynový kondenzačný kotol s nainštalovaným podlahovým kúrením v celom byte. Vyústenie spalín a prívod vzduch je z každého bytu riešený samostatne nad strechu.

Záhrady Devín - kotolZdroj: Armatrade GRP, s.r.o.

Do kuchyne je na varenie a pečenie privedená len elektrická energia, ale počas výstavby bolo možné v rámci klientskych zmien priviesť do kuchyne aj prívod plynu.

Okná sú hliníkové s izolačným trosklom. Chránia ich vonkajšie exteriérové žalúzie, elektricky ovládateľné.

Záhrady Devín- okná so žalúziamiZdroj: Armatrade GRP, s.r.o.

Dverné otvory boli pripravené na inštaláciu drevených obložkových zárubní. Vchodové dvere sú bezpečnostné, termoizolačné a vhodné do exteriéru.

Záhrady Devín - zárubneZdroj: Armatrade GRP, s.r.o.

Byty majú vybudovanú aj prípravu na klimatizáciu. Rozvody sú pripravené aj na dodatočné zapojenie klimatizačnej jednotky do vopred určeného miesta na osadenie. Ovládací panel na regulovanie teploty v byte sa nachádza spolu s videovrátnikom pri vchodových dverách.

Záhrady Devín - klimatizačné jednotkyZdroj: Armatrade GRP, s.r.o.

Je možné, že na juh orientované predzáhradky bytov 1. PP a terasy bytov 2. NP nebudú môcť byť v letnom období naplno využívané počas dňa, ale len podvečer, keď zájde slnko. Vtedy sa ocení severná orientácia terasy bytu na 1. NP. Na utlmenie slnečných lúčov slúžia nainštalované markízy nad terasami bytov, ktoré patrili k štandardu vybavenosti.

Záhrady Devín - markízaZdroj: Armatrade GRP, s.r.o.

Exteriér

Fasády domov sú z kontaktného zatepľovacieho systému z minerálnej izolácie. Realizácia povrchovej úpravy silikátovou omietkou podľa našich zistení vykazuje nedostatky. Ide najmä o nerovnosti a zvýraznené obrysy jednotlivých izolačných panelov. Nárožia budov, rohy ostení a nadpražia otvorov sa musia upravovať omietacou lištou so sklotextilnou vystužovacou mriežkou. Žiaľ, v niektorých prípadoch táto mriežka nebola zaomietaná a presvitala.

Záhrady Devín - nedostatky fasádyZdroj: Armatrade GRP, s.r.o.

Prostredníctvom niektorých ďalších detailov sme vnímali, že projekt zasiahla vlna rozmachu stavebnej výroby s problémom nedostatku kvalitných stavebných robotníkov a remeselníkov. Výsledkom je napríklad nekvalitne inštalované zvlnené oplechovanie plechu na atike alebo nevhodne ukončený styk betónového schodiska s oporným múrom.

Záhrady Devín - tmelenie schodiskaZdroj: Armatrade GRP, s.r.o.

Na druhej strane sa projektanti „pohrali“ aj s exteriérovými úpravami tak, aby zohľadňovali štandard bývania v lepšej lokalite. Práce sú zrealizované v dobrej kvalite s použitím materiálov vyššieho štandardu. Na mysli máme najmä zámočnícke konštrukcie ako zábradlia terás, interiérové schodisko, deliace steny či plotové bránky, ktoré sú chránené proti korózii pozinkovaním.

Záhrady Devín - zvlnené oplechovanie atikyZdroj: Armatrade GRP, s.r.o.

Pokračovanie článku - stránka 3 z 4
Pokračovanie článku na ďalšej stránke

  • Tlačiť
  • 8

Tagy Corwin Capital, Rande s realitou