Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Rezidencia Venti pri trnavskej City Aréne prinesie 40 bytov

04.11.2015, 14:00 | Ľuboš Mistrík | © 2015 News and Media Holding

Trnavské multifunkčné centrum so štadiónom City Arena prilákalo do susedstva novostavbu. Rezidencia Venti je menší bytový projekt na okraji pešej zóny krajského mesta, kde už pred časom spustili predaj. Výstavba naštartovala túto jeseň.

  • Tlačiť
  • 0

Nachádza sa na Kapitulskej ulici, podľa čoho vznikol aj názov investorskej firmy Kapitulská 20, s.r.o. Pôjde síce o novostavbu, výškou, fasádou i šikmými strechami ale nadviaže na existujúcu zástavbu. V minulosti na tomto pozemku stála staršia budova.

Vznikne tu 42 bytov, z čoho niekoľko je apartmánov pre nevyhovujúce svetlotechnické parametre. Väčšina jednotiek je dvojizbových, na najvyšších poschodiach budú aj mezonety, na prízemí zasa predzáhradky.

Konkrétnejšie ceny ani pôdorysy predávajúca realitná kancelária ST Real zatiaľ nezverejňuje, pre TREND Reality prináša aspoň dolné hranice cien. Najmenšie jednoizbové byty sú v ponuke od 80 600 eur s DPH, dvojizbové byty od 92-tisíc, trojizbové od 126-tisíc.

Niekoľko týždňov beží predpredaj a zhruba polovica bytov je rezervovaná. Predajca hovorí o butikovom predaji najmä formou osobného kontaktu.

Rezidencia VentiZdroj: Kapitulská 20, s.r.o.

Venti má štyri nadzemné podlažia a dve podzemné, v ktorých vznikne 80 parkovacích miest. S výstavbou sa začalo v septembri 2015 pri plánovanom dokončení do konca budúceho roka. Generálnym dodávateľom je miestna spoločnosť Gašparík, financujúcou bankou Tatra banka.

Manažérom projektu v tesnom susedstve so City Arénou je firma Zillion, ktorá sa zaoberá prípravou, riadením a kontrolou projektov v stavebníctve. Niekoľko rokov chystá aj kompletnú prestavbu bratislavského podhradia – zóny nazvanej Vydrica.

Ďalšia novostavba v blízkosti trnavskej pešej zóny sa chystá aj na opačnom konci centra mesta. Plánovaný projekt City Residence Trnava s taktiež šikmými strechami a architektúrou pripomínajúcou historické domy má vyrásť medzi Františkánskou a Štefánikovou ulicou. Počíta so 63 bytmi, niekoľkými obchodnými priestormi a 110 parkovacími miestami.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)