Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Rimavská Sobota sa rozrastie o 300 domov

16.09.2013, 13:00 | Ľuboš Mistrík | © 2013 News and Media Holding

V regióne s vysokou nezamestnanosťou sa chystá rozsiahla výstavba

  • Tlačiť
  • 0

V lokalite za nákupnými centrami Hypernova a Family Centrum v Rimavskej Sobote má vzniknúť dokopy 302 bytových jednotiek. Podľa dokumentov predložených štátnym orgánom za výstavbou stojí spoločnosť Homeville, s.r.o.

Počíta sa s výstavbou 57 domov so štyrmi bytmi v každom, tieto majú byť na rade ako prvé spolu s technickou infraštruktúrou. Optimálny variant počíta so štartom budovania na jar budúceho roka a dokončením o rok neskôr.

Druhá a tretia etapa majú zasa priniesť možnosť individuálnej výstavby rodinných domov i radových domov. Investor predpokladá vznik 74 domov s plánovaným štartom po dokončení prvej fázy a ukončením v závere roka 2017.

Celková úžitková plocha novej obytnej zóny má presiahnuť 23-tisíc štvorcových metrov na jedenástich hektároch. Odhadované náklady dosahujú 20 miliónov eur, to je však len predbežné číslo vzhľadom na rané štádium príprav.

Obytná zóna Rimavská SobotaZdroj: Homeville, s.r.o.

Rimavská Sobota je región známy viac množstvom nezamestnaných ako developerskými aktivitami. Možno však aj nedostatok ponuky je to, čo vedie investora k príprave novej obytnej zóny.

Portál TRENDreality.sk nedávno zaradil ponuku bývania v meste do letného seriálu hovoriaceho o tom, čo možno v rôznych regiónoch kúpiť za 80-tisíc eur.

Aj vzhľadom na nedostatok pracovných príležitostí v okolí a staršiu ponuku sú ceny veľmi nízke a v súčasnosti sa staršie panelákové byty predávajú za 300 až 400 eur/m2. Dvoj- a trojizbové jednotky tak stoja okolo 20- až 30-tisíc eur.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)