Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

River Park: začína vianočný výpredaj

10.11.2008, 14:11 | Peter Kremský | © 2008 News and Media Holding

J&T znižuje ceny bytov o 40 percent. Dostali sa pod stotisíc za štvorec.

  • Tlačiť
  • 28

Zlacňovanie luxusných bratislavských projektov pokračuje. Spoločnosť J&T Real Estate dnes oficiálne ohlásila zníženie cien bytov v nábrežnom projekte River Park o 40 percent. Najlacnejšie dvojizbové byty sa tak dajú kúpiť už za ceny tesne nad 6 miliónov korún s DPH.

Podľa vyhlásenia spoločnosť znížila ceny tak, že najnižšie sa dostali na zhruba 72-tisíc Sk/m2 za holobyt, v štandarde vybavenia River Park Residences je cena približne o 20-tisíc Sk/m2 vyššia. "Znížením cien reagujeme na momentálnu situáciu na trhu. Ten vďaka finančnej kríze nie je ochotný platiť za luxus toľko, ako ešte pred krátkym časom,“ vysvetľuje predseda predstavenstva J&T Real Estate Peter Korbačka.

riverparkzlava.jpg

Akcia má byť podľa spoločnosti obmedzená do Vianoc. P. Korbačka očakáva, že k podobnému kroku pristúpia aj iní developeri a pokúsia sa konkurovať cenou. „My však zlacňujeme pri zachovaní štandardov a tak nepredpokladám, že niektorý projekt dokáže konkurovať River Parku polohou, službami a prevedením“ dopĺňa.

J&T uvádza, že z celkovo 202 bytov v projekte sa v prvej fáze predáva 140, z toho sa predalo 65 jednotiek. Predaj sa začal v lete 2007 na úrovni zhruba 155-tisíc Sk/m2. Na jar P. Korbačka pre TRENDreality.sk potvrdil, že klientom poskytujú garanciu spätného odkúpenia bytu do dvoch rokov, ak nebudú s bývaním v River Parku spokojní. „Nemáme s tým problém, vieme že ceny budú o dva roky úplne inde,“ povedal vtedy. Ceny znižovať nemienili, od jesene sa ich naopak chystali zvýšiť.

J&T sa chystá uviesť čoskoro na trh aj 63 servisovaných apartmánov s 24-hodinovou starostlivosťou s plným štandardom hotela Kempinski. „Najväčším lákadlom sú tie priamo nad hladinou Dunaja v objekte River House. Vzhľadom na polohu, ale aj na koncept bývania bez starostí pôjde o unikátne nehnuteľnosti nielen na Slovensku, ale aj v strednej Európe,“ myslí si P. Korbačka. Retailové priestory v multifunkčnom projekte sú podľa neho prenajaté na 90 percent a kancelárske na vyše 50 percent.

river_park_noc_upr.jpg

Znížené ceny v River Parku prinesú tlak aj na ďalšie luxusné projekty od konkurencie, ale najmä na projekty v širšom centre Bratislavy, na Kolibe alebo na okraji Petržalky, ktoré sa doteraz predávali za ceny okolo 80-tisíc Sk/m2, niektoré však aj nad 100-tisíc Sk/m2.

Teraz budú musieť ísť s cenami dole tiež. Štandard River Parku pod hranicou 100-tisíc totiž napríklad zahŕňa značkovú kuchyňu Bulthaup, spotrebiče Gaggenau, kamenné obklady a podobne, ako aj členstvo v klube majiteľov bytov. Najzaujímavejšia je však poloha pri Dunaji v centre Bratislavy.

Polyfunkčný komplex River Park za zhruba 7 miliárd Sk má mať okrem dvesto bytov aj päťhviezdičkový hotel Kempinski s 230 izbami, 24-tisíc m2 kancelárií, obchody, reštaurácie a kaviarne.

river3_upr.jpg

Nábrežný areál na 2,5-hektárovom pozemku plánujú dokončiť do polovice roka 2009. Lákadlom bude najmä hotelový bazén, wellness a fitnescentrum na streche budovy vo výške 14. poschodia. Vstup doň bude vyhradený pre hotelových hostí a obyvateľov River Parku. Hotel má mať aj dve tanečné a kongresové sály. Po dokončení prvej sa má postaviť druhá etapa River Parku.

Foto - Ľuboš Mistrík

Vizualizácie - J&T Real Estate

  • Tlačiť
  • 28