Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Rozsiahly bytový projekt Bergamon dostal meno Nuppu a vizualizácie

22.08.2016, 05:00 | Ľuboš Mistrík | © 2016 News and Media Holding

Zverejnený je ďalší rozsiahly rezidenčný projekt v hlavnom meste. Komplex Nuppu je náhradou bývalého Bergamonu neďaleko bratislavského diaľničného obchvatu. Projekt ešte vlani získala fínska developerská skupina YIT, ktorá ho už niekoľko mesiacov prekresľuje a pripravuje na predaj.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Bergamon, Nuppu, YIT

Pozemok s výmerou 6,3 hektára sa nachádza medzi areálom Doprastavu na Bajkalskej, ulicami Mlynské Nivy, Hraničná a diaľnicou D1 po pravej strane zjazdu z Prístavného mosta. Podľa aktuálnych plánov YIT prinesie do meniacej sa priemyselnej zóny 800 bytov a 23-tisíc štvorcových metrov zelene.

„Už štartujeme predpredaj prvej etapy prostredníctvom našej internej databázy,“ približuje pre TREND Reality Renáta Zaťková, hovorkyňa YIT. Podľa nej ceny začínajú na úrovni 1 900 eur/m2 s DPH. Pivničná kobka stojí približne 3 300, parkovacie miesto zasa 12-tisíc eur.

Spoločnosť počíta s výstavbou jedenástich bytových domov umiestnených kolmo k diaľnici. Budú mať šikmý pôdorys, podľa prvých informácií sa to ale dotkne najmä štvorizbových bytov, ostatné budú mať tradičné ostré rohy. Bytovky majú byť osempodlažné.

NuppuZdroj: YIT

„Štart výstavby očakávame v najbližších týždňoch,“ hovorí R. Zaťková. Podľa nej sa počíta s dokončením úvodnej etapy obsahujúcej približne stovku bytov v roku 2018.

„Hlavnou ideou územia nie sú bytové domy, ale centrálny park. Rozľahlá zelená plocha s oddychovými zónami vytvorí nekonečné možnosti pre všetkých, ktorí hľadajú mestské bývanie bez kompromisov,“ komentujú Nuppu architekti Monika Štekláčová a Marián Pokrivčák.

YIT získalo projekt koncom vlaňajška za nešpecifikovanú sumu spolu s územným rozhodnutím. Oproti pôvodným plánom portugalskej skupiny Mota-Engil Fíni zmenili fasádu a vonkajšie priestory. Tvar bytoviek aj ich rozmiestnenie a objemy ostali zachované, inak by bolo potrebné meniť povolenie.

NuppuZdroj: YIT

Pôvodnému majiteľovi v príprave a plánoch pomáhala aj slovenská developerská skupina Immocap, ktorá v hlavnom meste postavila napríklad Central. Mota-Engil má za sebou zasa projekt Perla Ružinova na križovatke Kaštieľskej a Gagarinovej.

Spoločnosť YIT má v hlavnom meste rozpracovaných viacero projektov, najväčšia je Cvernovka v Ružinove a Stein blízko centra. Pred dokončením alebo už hotové sú aj bytovky Tammi a Tarjanne v Dúbravke či Villinki v Karlovej Vsi. Chystanou menšou výstavbou je Pari – jedna z budov v rámci areálu Cvernovky.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Bergamon, Nuppu, YIT

Diskusia (0 reakcií)