Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ružinov diskutoval o druhej etape Prima parku

14.07.2014, 14:00 | Ľuboš Mistrík | © 2014 News and Media Holding

V hlavnom meste pokračujú diskusie k pripravovaným developerským projektom. Investorská spoločnosť Cresco Ružinov, ktorá nedávno začala rekonštruovať bývalú budovu Všeobecnej úverovej banky za DK Ružinov, sa zúčastnila verejnej debaty k druhej fáze. Okolitým obyvateľom sa nepáči najmä problém s parkovaním.

  • Tlačiť
  • 0

Prima park je názov rezidenčnej novostavby v objekte, ktorý v minulosti slúžil banke a nachádza sa vedľa bývalého obchodného domu Prior. Necelá päťdesiatka bytov je už vo výstavbe. Developer plánuje postaviť aj druhú etapu na mieste parkoviska zo strany Jašíkovej. Pozemok patrí jemu, dnes tu parkujú obyvatelia okolitých panelákov. Niektorým z nich sa výstavba nepozdáva.

„Noví obyvatelia budú parkovať vonku, lebo nemajú peniaze na to, aby si kúpili parkovacie miesta v podzemnej garáži,“ cituje jednu z obyvateliek Jašíkovej časopis mestskej časti Ružinovské Echo. Poslankyňa samosprávy Tatiana Tomášková by rada riešila aj problém nedostatku miest v materských školách.

„Ponúkneme časť parkovania ako verejné tak, ako doteraz a zároveň ponúkneme na odpredaj parkovacie miesta v garáži,“ reaguje Martin Šechny, konateľ investorskej firmy. Spoločnosť tú plánuje na ôsmich podlažiach postaviť približne stovku bytov s dvoma podzemnými podlažiami garáží. Termín štartu výstavby zatiaľ nie je známy.

„Pozorne sme si vypočuli podnety občanov a pristúpime k ich podrobnej analýze, prípadne zvážime ich dopad na predstavený projekt. Naďalej si myslíme, že spĺňa všetky zákonné a technické požiadavky a určite by svojou funkciou a architektúrou dotvoril územie a vytvoril by kvalitnejšie prostredie pre bývanie,“ hovorí M. Šechny.

Prvá fáza s plánovaným sťahovaním obyvateľov na jar budúceho roka ponúka byty rôznych veľkostí za cenovky od 1 800 až po viac než 2 100 eur/m2 vrátane DPH. Developerská spoločnosť má blízko k firme Cresco Invest Group, ktorá stojí za projektom Forest Park na bratislavskej Mokrohájskej ulici, ako aj rekreačným rezortom vo Vojke nad Dunajom.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Cresco Invest

Diskusia (0 reakcií)