Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ružinovský CityPark: byty výrazne meškajú, klienti sa sťažujú na prístup developera

05.11.2018, 05:01 | Martin Poláš | © 2018 News and Media Holding

Bratislavský rezidenčný projekt troch veží 3nity si v médiách užil pred rokmi dostatok pozornosti najmä po tom, čo sa v jednom z blokov prepadla polyfunkčná podnož. Medzičasom sa projekt premenoval na CityPark Ružinov, už v rukách nového vlastníka, ktorým sa stala developersko-stavebná firma Metrostav. Tá sa pred tromi rokmi rozhodla zónu dobudovať a zvyšné byty začala dopredávať. Má však problém s dodržaním termínov – vlastníci mali v druhej veži bývať už vlani, niektorí však kľúče od bytu nemajú dodnes.

  • Tlačiť
  • 13

Keď pred takmer tromi rokmi odštartoval predaj bytov v druhej veži CityParku Ružinov s označením B, realitná spoločnosť sľubovala, že stavba bude dokončená pred letom 2017 s odovzdaním bytov na jeseň.

Je rok po termíne a mnohí vlastníci sa stále nedostali k svojmu bytu. Navyše ich zaráža, že developer s nimi komunikuje sporadicky a podľa niektorých ich zavádzal. Mesiace nevedeli, prečo byty meškajú a niektorí z nich museli hľadať náhradné bývanie respektíve riešiť nanovo hypotéku.

Pravdu sa dozvedeli na stavebnom úrade

TREND Reality sa pod podmienkou anonymity rozprával s viacerými nespokojnými majiteľmi bytov. Upozornili na niekoľko udalostí z predošlých mesiacov, ktoré považujú za neférový prístup zo strany Metrostavu.

„Hneď na začiatku januára som sa ich pýtal opakovane, čo je s kolaudáciou, odpoveď bola, že miestne zisťovanie prebehlo koncom novembra, prebieha dopĺňanie dokumentov vyžiadaných stavebným úradom a odovzdávanie bytov je naplánované na prvý kvartál 2018,“ hovorí jeden z vlastníkov bytov. Termín dodržaný nebol.

Neprehliadnite

Developer informoval, že v procese kolaudačného konania dopĺňal podklady a odstraňoval menšie závady. Kolaudačné rozhodnutie však nebolo vydané ani potom, lebo jeden z dotknutých orgánov v konaní mal vytknúť postup pôvodného developera projektu, spoločnosti Nadlan. Metrostav vlastníkom napísal, že sa snaží záležitosť vyriešiť, odmietal ale spresniť, kto a čo napadol.

Developer to nechce povedať doteraz. 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 13

Tagy CityPark Ružinov, Metrostav