Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Serpentin - košické byty pri kláštore

02.06.2011, 13:20 | Martin Labanc | © 2011 News and Media Holding

Do roku 2017 by malo v Košickej Novej Vsi vyrásť 314 bytov

  • Tlačiť
  • 1

V mestskej časti metropoly východu Košická Nová Ves chce do roku 2017 spoločnosť NES-PAN & Marada Development, s.r.o. priniesť 314 bytov. Projekt je v súčasnosti na posúdení štátnymi orgánmi. Projekt nesie názov Serpentin – Residential park.

Celkovo 10 bytových domov v troch typoch by malo postupne vyrastať v štyroch etapách, ohraničených zo severnej a východnej časti zástavbou rodinných domov, kláštora a centra pre motoristov.

Dispozične budú riešené od jedno- až po štvorizbové jednotky. Prvá etapa by mala priniesť 84 bytov, druhá 56, tretia 58.V závere by malo byť dokončených posledných 116. Ich cenovky a spustenie predaja zatiaľ nie sú známe.

Výstavba bytov o celkovej rozlohe cez 27-tisíc štvorcových metrov by mala byť zahájená v apríli 2012. Jej ukončenie je naplánované na rok 2017. Celkové náklady na výstavbu by nemali presiahnuť 30 miliónov eur.

Súčasťou komplexu bude 103 parkovacích miest, ktoré doplní 52 krytých a 206 garážových parkovacích státí. V Košiciach sa o slovo hlásia aj menšie projekty. Na sídlisku Nad Jazerom už dlhšie predáva byty v 8-podlažnom vežiaku spoločnosť Multibau, s.r.o. Na sídlisku Terasa chce zasa DM Invest, s.r.o. v auguste kolaudovať svojich 28 bytov.

Vizualizácia - NES-PAN & Marada Development

  • Tlačiť
  • 1