Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Situácia na trhu s bytmi sa stabilizuje, rast cien sa spomalil

02.08.2017 | Tomáš Vašuta

Diskusia (3 reakcie) Pravidlá diskusie

02.08.2017 | @@@

"Podľa ich prepočtov je aktuálne potrebné vynaložiť na splatenie priemerného bývanie o rozlohe 60 štvorcových metrov zhruba 78 priemerných hrubých mesačných miezd (predchádzajúci štvrťrok zhruba 76). "....takže podme si to preratať ,,,,v tabluke že meter štvorcovy za 1369 eur takže 60m2 je clekova cena 82140 eur a vraj 78 mesačnych platov to by musel byť priemerny plat 1053 eur ale omyl v roku 2016 bol priemerny plat 912 eur to by ale znamenalo že ide o 90 mesiacov a nie 78 mesiacov

02.08.2017 | @@@

zaujimavy je aj ten graf ...čo to je za graf ....prisnilo sa autorovi ?...najviac ma zaraža v tom grafe ta rovnovaha medzi rokmi 2011 až 2015 ...čo je to rovnovaha ? .....že ceny bytov su primerany mzdam ludi ?....asi nie ....do roku 1996 v usa sa ceny domov a bytov v usa pohybovali na 3 ročnom priemernej mzde čiže za 3 ročne priemerne mzdy si američan mohol kupiť dom či byt a ako je to na slovensku zoberme si už to spomenute 60m2 za priemer 1369 za meter štvorcovy na slovensku čiže cena bytu by bola 82140 eur pri priemernej mzde 912 eur za mesciac v roku 2016 to predstavuje 90 mesiacov alebo 7,5 roka takže daleko prevyšujuca tej americkej 3 roky ani dnes v usa nedosahuju 7,5 nasobok ako tomu je na slovensku ale priemer je tam aktualne okolo 4,5 roka čiže my sme stale rapidne nad .....to by ceny museli klesnuť aspoň o polovicu aby sa zrealnili .....to že su dnes ceny priliš vysoke zato možu centralne banky ktore umyselne tlačia do obehu obrovske množstvo penazi a tlačia ludi čo lacnych uverov a tie tlačia ceny hore ale vysledok toho je taky že mnohi ludia sa zadlžili na 30 rokov ....takže rapidne zadlžujeme obyvatelstvo aby sa niekto nabalil čiže finančny sektor kde centralna banka si len tak z ničoho vytlači peniaze a toto je vraj skvely system ....pre jednych tvrdy kapitalizmus zatial čo iny maju socializmus a peniaze im padaju len tak z neba

03.08.2017 | EuroSMS

Pride starucky pan do predajne luxusnej znacky aut, prezera si sportiak za 80tis.
Predajca sa posmesne pyta: paci sa Vam?
Dochodca: take som vzdy chcel.
Predajca: zratame lizing?
Dochodca jednoznacne: ano!
Predajca: kolko mozete platit mesacne?
Dochodca presvedcivo: 20eur.
Predajca otravene zrata lizing: Tak to by ste splacali 230 rokov...
Dochodca rezolutne: Beriem!!!

Realitná inzercia

Byty Bystrická - Devínska Nová Ves

Byty Bystrická - Devínska Nová Ves Štartovacie byty alebo vynikajúca investičná príležitosť. Byty Bystrická v Devínskej Novej Vsi od 85 758 EUR so štandardom v cene. Pozrite si ponuku bytov.

Bývajte s tým, koho máte radi - Nový Ružinov

Bývajte s tým, koho máte radi - Nový Ružinov Mestská vila Valentine: Bývanie pre mladých i rodiny, v blízkosti centra, ideálna dopravná dostupnosť. Unikátny mestský park na ploche 23 200 m2.

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

POSLEDNÉ DVA BYTY ZA ZVÝHODNENÉ CENY!KRAMÁRE

Moderná novostavba na Kramároch. Výborná príležitosť na bývanie v lukratívnej lokalite. Všetky informácie o projekte Vám poskytneme v našej RK.

Predaj a prenájom nebytových priestorov.

Predaj a prenájom nebytových priestorov. Ponúkame na predaj a prenájom nebytové/obchodné priestory v historickom centre Bratislavy – Michalská 18, Staré mesto - Pešia zóna pod Michalskou bránou.

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova Kancelárie štandardu A v budovách so zelenou - BREEAM certifikáciou. Reprezentatívne priestory, výhodná lokalita, maximálne pohodie, široká paleta služieb.

Bývajte pri Bojnickom Zámku na top adrese.

Bývajte pri Bojnickom Zámku na top adrese. Na predaj vynikajúco riešený, štýlový 4izb. byt s terasou. Situovaný na prestížnej adrese, Pribinova ulica, v projekte KONDOMÍNIUM v Bojniciach.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

Pridať inzerát