Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Skanska v Rači kolauduje do jesene

07.08.2009, 00:05 | Ľuboš Mistrík | © 2009 News and Media Holding

Rača Vineyards čaká na pečiatku, stojí prvá etapa, druhá v príprave.

  • Tlačiť
  • 0

Obytný komplex spoločnosti Skanska v hlavnom meste ukončili minulý mesiac. Rača Vineyards majú celkovo priniesť vyše 180 bytov, z toho 112 vyrástlo v rámci hotovej prvej etapy. Bola podaná aj žiadosť o kolaudáciu, majitelia bytov majú bývať v septembri tohto roka.

Firma zároveň ponúka akciu – k bytom podľa ich veľkosti pridá šek na 5-tisíc, respektíve 8 300 eur na nákup kuchyne v spriaznenej spoločnosti. Druhá etapa so zvyšnými bytovými aj nebytovými priestormi zatiaľ čaká s pripravenými všetkými povoleniami. „Momentálne je termín štartu výstavby jar 2010,“ pre TRENDreality.sk približuje Magdaléna Dobišová, hovorkyňa Skansky.

Na oficiálnom webe je na predaj posledných 44 voľných bytov, ich ceny dosahujú približne 2-tisíc až po približne 2 400 eur za štvorcový meter vrátane DPH. M. Dobišová spomína už len 27 voľných bytov v rámci prvej etapy.

V ponuke sú priestory s rozlohami od 48 až po 180 štvorcových metrov, ako aj 63 parkovacích miest v garážach a ďalších 158 vonku. Vonkajšie státie stojí necelých dve tisíc eur, vnútorné 7 300 eur s daňou.

Projekt vzniká na pozemkoch s rozlohou 1,21 hektára a celkovo sa počíta s piatimi bytovkami. Pôvodne plánovaný počet 177 bytov sa zrejme bude ešte zvyšovať rozdelením veľkometrážnych priestorov na menšie. „Momentálne architekti pracujú na zmenách,“ hovorí M. Dobišová.

V tesnom susedstve sa chystá aj ďalší projekt, 105 bytov plánuje postaviť spoločnosť banskobystrického podnikateľa Jána Kováčika, ktorý stojí za mediálnou agentúrou Forza.

Rača Vineyards mal pôvodne slovenský názov, švédska Skanska ho odkúpila od private equity skupiny Vencorp. Výstavba celého komplexu piatich bytoviek si mala pôvodne vyžiadať približne 700 miliónov korún.

Skanska pripravuje aj výstavbu Viladomov v Devíne, ktoré už niekoľko rokov viaznu na nedohode s vedením mestskej časti a v Devíne postavila aj 15-bytov Rezidenciu Romantika.

Foto – Skanska

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)