Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Druhá etapa Vineyards až budúci rok

21.07.2010, 00:05 | Peter Kremský | © 2010 News and Media Holding

Predaj vlastných projektov Skansky v Bratislave sa hýbe pomaly, Švédi výrazne zlacňujú

  • Tlačiť
  • 2

Tagy

Skanska

Developerská divízia Skanska Reality švédskeho stavebného koncernu pripravuje druhú etapu svojho obytného súboru Vineyards v bratislavskej Rači. Dve bytovky so spolu 66 bytmi by sa však mali podľa Radka Pšeničku, riaditeľa developerskej divízie začať predávať až koncom budúceho roku, prípadne začiatkom roku 2012. Výstavba by sa mala rozbehnúť zhruba v rovnakom období. 

Skanska rozostavala Vineyards po odkúpení projektu od Vencorpu začiatkom roka 2008, kolaudácia prebehla na jeseň minulého roka. Ceny sa ešte vlani pohybovali výrazne nad dvetisíc eur za štvorcový meter, v súčasnosti sa na internetovej stránke projektu uvádza úroveň od 2 100 do 2 500 eur/m2 s DPH.

R. Pšenička však hovorí o predajných cenách 1 800 až 2 200 eur/m2 s DPH za štandardne vybavený byt vrátane pivnice. Spoločnosť navyše ponúka zľavu od troch do desať tisíc eur podľa veľkosti bytu, ktorú si zákazník môže vybrať v podobe kuchyne alebo parkovacieho státia zadarmo, zmien v byte, či úhrady poplatkov za správu na určitý čas.

Predaj sa napriek zľavám od vlani príliš nepohol, R. Pšenička uvádza vypredané na 70 až 75 percent, čomu približne zodpovedá 38 voľných bytov zo 112, ktoré spoločnosť ponúka na webstránke. Riaditeľ Skanska Reality hovorí, že ide najmä o väčšie a dispozične veľkorysejšie byty, v ponuke sa však nájdu aj jedno- a dvojizbové.

Druhý rezidenčný projekt Skansky Rezidencia Romantika pri Devínskej ceste zatiaľ z 15 veľkorozmerných bytov v mestskej vile predal šesť. Ceny štandardne vybavených bytov sa znížili z pôvodne až vyše 3000 na 1840 až 2220 €/m2 s DPH, v čom sú započítané aj dve parkovacie státia. Skanska ponúka ďalšie zľavy aj na tento projekt.

Skanska Reality má v portfóliu tri rezidenčné projekty – okrem Vineyards a Rezidencie Romantika plánuje aj Viladomy Devín v rovnomennej mestskej časti. Projekt je už niekoľko rokov pozastavený. Výstavba by sa mala rozbehnúť v budúcom roku.

Foto - Skanska Reality

Zobraziť Rača Vineyards na väčšej mape
  • Tlačiť
  • 2

Tagy Skanska