Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Skybox v Petržalke finišuje

14.02.2012, 14:45 | Jana Hambálková | © 2012 News and Media Holding

Silné mrazy pribrzdili úpravu átria aj chodníkov

  • Tlačiť
  • 25

Polyfunkčný komplex Skybox v bratislavskej Petržalke, neďaleko Technopolu, je takmer hotový. Investorská spoločnosť Realcorp Development, s.r.o. už podľa jej predstaviteľa Dušana Rajeka požiadala o kolaudáciu.

Interiéry by mali byť dokončené o mesiac, chýbajú ešte parkety a dvere. Práce vonku - átrium, chodníky či vonkajšie komunikácie - pribrzdili silné mrazy. Kedy budú hotové, bude záležať od zimy.

V štyroch domoch je spolu takmer 130 bytov. Priemerná cena za vlastné bývanie zostala podľa developera rovnaká ako pred rokom, kedy firma spustila webovú stránku a prvýkrát odhalila cenovky, na úrovni 2 300 eur s DPH za štvorcový meter.

Zistiť sumu za konkrétny byt sa už v súčasnosti cez internet nedá. Treba kontaktovať predajcu, spoločnosť Lexxus. Najlacnejšie boli pred rokom jednoizbové byty s výmerou 33 m2, takmer 10m2 terasou/lodžiou a pivnicou, ktoré vychádzali na 93-tisíc eur.

Parkovacie miesto, ktoré je ku každému bytu povinné, zlacnelo z necelých 15-tisíc na 14 400 eur s daňou. Počet miest je vyšší ako počet bytov, takže budúci majitelia bytov, ktorí majú záujem o viac státí si môžu ďalšie miesto dokúpiť.

Klienti sa podľa projektovej manažérky Lexxusu Karin Flakovej aktuálne zaujímajú najmä o byty v bloku D, teda o väčšie 2-izbové alebo menšie 3-izbové byty. Rezervovaných je v súčasnosti približne 23 percent ponúkaných jednotiek. Záujem na podobnej úrovni avizoval developer pred rokom.

Obchodné priestory sú rezervované na približne 90 percent, pričom momentálne prebieha ich zazmluvnenie. Ide najmä o prevádzky so službami ako kaviareň, reštaurácia, fitness centrum, kaderníctvo a podobne. Pôvodne mala podnož priniesť priestory pre ambulancie a lekárov.

Foto – Realcorp Development

  • Tlačiť
  • 25