Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Slnečnice - Mesto vytvoria v Petržalke novú štvrť

20.10.2014, 05:40 | Ľuboš Mistrík | © 2014 News and Media Holding

Južný okraj Petržalky sa vo veľkom rozrastie. Po rokoch príprav, prekresľovania, zmien spoluinvestorov, nafúknutia i spľasnutia realitnej bubliny sa má čoskoro začať stavať. Developerská skupina Cresco dala do predaja 348 bytov v rámci zóny pomenovanej Slnečnice – Mesto.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 3

Nachádza sa pozdĺž Panónskej ulice neďaleko križovatky s Dolnozemskou oproti existujúcej nadzemnej garáži a predajni Peugeot. Oficiálna webstránka projektu predstavuje šesť blokov s odhadovanými približne 1 500 bytmi, z ktorých je aktuálne v predaji prvý z nich označený ako A1.

Prinesie trojicu vzájomne prepojených objektov. Najvyšší smerom k rušnej ceste bude mať dvanásť podlaží, nižšie dva umiestnené za ním zasa sedem. Vzniknú v nich jedno- až štvorizbové byty s výmerami od najmenších 25 po najväčších 107 m2 obytnej plochy. Takmer všetky byty majú balkón alebo terasu.

Ich ceny sa pohybujú na úrovni okolo 1 600 až 1 700 eur za štvorcový meter vrátane dane. Jednoizbové byty tak možno kúpiť za menej než 50-tisíc, dvojizbové pod 100-tisíc a trojizbové začínajú na cenovke tesne pod 120-tisíc eur. K bytom je možné si dokúpiť pivnicu.

Cenníky a takáto masa bytov môže byť významnou konkurenciou pre panelákové byty v okolí Slnečníc – Zóna Mesto. Tie sa totiž dnes predávajú za 1 300 až 1 400 eur/m2 a skupina Cresco sa v minulosti vyjadrila, že by bytmi pozdĺž Panónskej rada konkurovala práve starým bytom.

Slnečnice - Zóna MestoZdroj: Cresco Group

Okrem bývania vzniknú aj dvojpodlažné podzemné garáže s kapacitou cca 320 státí a cenovkami od 10- po 12-tisíc eur. Počíta sa aj s mestským bulvárom s obchodmi a kaviarňami, parkom, vnútroblokmi, detskými ihriskami a zázemím pre šport. Zóna Mesto má ambíciu vytvoriť celú novú štvrť, čo je pri takejto mase nových bytov nevyhnutnosť. Cresco má v okolí aj ďalšie pozemky.

Zóna Mesto je pokračovaním rozsiahlej výstavby na juhu Petržalky. Celé územie v minulosti známe ako Južné Mesto získava názov Slnečnice. Existujúca a prebiehajúca zástavba smerom do Rusoviec zasa medzičasom dostala marketingové meno Slnečnice – Viladomy.

Slnečnice - Zóna MestoZdroj: Cresco Group

V rámci tejto fázy nedávno developer spustil predaj ďalšej stovky bytov. Okrem nich prebieha výstavba zhruba dvoch stoviek umiestnených bližšie k hlavnej ceste do Rusoviec. Crescu aj tu patria ďalšie pozemky a okrem iného i umelý kopec, na ktorom dnes jazdia terénne autá. Ten majú v budúcnosti taktiež nahradiť bytovky.

O Južné mesto sa developer v minulosti spoluinvestorsky delil s írskou skupinou Avestus Real Estate (premenovanou z Quinlan Private Golub). Neskôr si parcely a projekt podelili, hranicou sa stalo plánované depo bratislavského metra, neskôr rýchloelektričky. Íri majú stavať od tejto časti smerom na západ, Cresco na východ. Projekt Avestus sa však zatiaľ nehýbe.

View Slnečnice - Zóna Mesto in a larger map
  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 3

Tagy Cresco, Slnečnice

Realitná inzercia

Ponuka bytov v Panorama City

Ponuka bytov v Panorama City HERRYS ponúka na predaj a prenájom byty v rezidenčnom projekte Panorama City. Pozrite si našu ponuku bývania s krásnym výhľadom na Bratislavu.

Ponuka bytov v projekte Tri Veže

Ponuka bytov v projekte Tri Veže HERRYS ponúka na predaj byty v rezidenčnom projekte Tri Veže. Pohodlné bývanie v centre diania - fitness, 24 h recepcia. Pozrite si našu ponuku bytov.

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja Neprehliadnite poslednú etapu predaja nových 3-izbových a 4-izbových bytov v Čerešniach. Bývajte už o rok!

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Predaj a prenájom nebytových priestorov.

Predaj a prenájom nebytových priestorov. Ponúkame na predaj a prenájom nebytové/obchodné priestory v historickom centre Bratislavy – Michalská 18, Staré mesto - Pešia zóna pod Michalskou bránou.

Alej Hrušov

Alej Hrušov Predaj stavebných pozemkov s kompletnými IS na výstavbu rodinných domov, pozemky od 500 - 1200 m² v peknom prostredí dunajskej hrádze v Kalinkove.

Pridať inzerát