Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Slnečnice - Mesto vytvoria v Petržalke novú štvrť

20.10.2014 | Ľuboš Mistrík | © 2014 News and Media Holding

Južný okraj Petržalky sa vo veľkom rozrastie. Po rokoch príprav, prekresľovania, zmien spoluinvestorov, nafúknutia i spľasnutia realitnej bubliny sa má čoskoro začať stavať. Developerská skupina Cresco dala do predaja 348 bytov v rámci zóny pomenovanej Slnečnice – Mesto.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 3

Nachádza sa pozdĺž Panónskej ulice neďaleko križovatky s Dolnozemskou oproti existujúcej nadzemnej garáži a predajni Peugeot. Oficiálna webstránka projektu predstavuje šesť blokov s odhadovanými približne 1 500 bytmi, z ktorých je aktuálne v predaji prvý z nich označený ako A1.

Prinesie trojicu vzájomne prepojených objektov. Najvyšší smerom k rušnej ceste bude mať dvanásť podlaží, nižšie dva umiestnené za ním zasa sedem. Vzniknú v nich jedno- až štvorizbové byty s výmerami od najmenších 25 po najväčších 107 m2 obytnej plochy. Takmer všetky byty majú balkón alebo terasu.

Ich ceny sa pohybujú na úrovni okolo 1 600 až 1 700 eur za štvorcový meter vrátane dane. Jednoizbové byty tak možno kúpiť za menej než 50-tisíc, dvojizbové pod 100-tisíc a trojizbové začínajú na cenovke tesne pod 120-tisíc eur. K bytom je možné si dokúpiť pivnicu.

Cenníky a takáto masa bytov môže byť významnou konkurenciou pre panelákové byty v okolí Slnečníc – Zóna Mesto. Tie sa totiž dnes predávajú za 1 300 až 1 400 eur/m2 a skupina Cresco sa v minulosti vyjadrila, že by bytmi pozdĺž Panónskej rada konkurovala práve starým bytom.

Slnečnice - Zóna MestoZdroj: Cresco Group

Okrem bývania vzniknú aj dvojpodlažné podzemné garáže s kapacitou cca 320 státí a cenovkami od 10- po 12-tisíc eur. Počíta sa aj s mestským bulvárom s obchodmi a kaviarňami, parkom, vnútroblokmi, detskými ihriskami a zázemím pre šport. Zóna Mesto má ambíciu vytvoriť celú novú štvrť, čo je pri takejto mase nových bytov nevyhnutnosť. Cresco má v okolí aj ďalšie pozemky.

Zóna Mesto je pokračovaním rozsiahlej výstavby na juhu Petržalky. Celé územie v minulosti známe ako Južné Mesto získava názov Slnečnice. Existujúca a prebiehajúca zástavba smerom do Rusoviec zasa medzičasom dostala marketingové meno Slnečnice – Viladomy.

Slnečnice - Zóna MestoZdroj: Cresco Group

V rámci tejto fázy nedávno developer spustil predaj ďalšej stovky bytov. Okrem nich prebieha výstavba zhruba dvoch stoviek umiestnených bližšie k hlavnej ceste do Rusoviec. Crescu aj tu patria ďalšie pozemky a okrem iného i umelý kopec, na ktorom dnes jazdia terénne autá. Ten majú v budúcnosti taktiež nahradiť bytovky.

O Južné mesto sa developer v minulosti spoluinvestorsky delil s írskou skupinou Avestus Real Estate (premenovanou z Quinlan Private Golub). Neskôr si parcely a projekt podelili, hranicou sa stalo plánované depo bratislavského metra, neskôr rýchloelektričky. Íri majú stavať od tejto časti smerom na západ, Cresco na východ. Projekt Avestus sa však zatiaľ nehýbe.

View Slnečnice - Zóna Mesto in a larger map
  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 3

Tagy Cresco, Slnečnice

Realitná inzercia

PREDAJ - 4i byt v Starom Meste BA

PREDAJ - 4i byt v Starom Meste BA HERRYS exkluzívne predáva 4i byt 150 m2 s veľkou 55 m2 terasou. Nadštandardné vybavenie a prémiová lokalita nehnuteľnosti v blízkosti Horského parku.

HERRYS hľadá najlepších ľudí do tímu

HERRYS hľadá najlepších ľudí do tímu Otvorili sme 2 nové pracovné pozície v realitnej kancelárii HERRYS v Bratislave. Pozrite si aké - viac info v linku.

Moderné alebo klasické domy Dedinka

Moderné alebo klasické domy Dedinka Vyberte si moderný alebo klasický 4-izbový bungalov v lokalite s vlastným jazerom a lesoparkom. Ceny domov už od 157 tis. EUR.

Nové byty v Podunajských Biskupiciach

Nové byty v Podunajských Biskupiciach 1 až 4 izbové byty v dobrej cene na Kazanskej ulici, v bratislavskej Vrakuni

Mendelsohn

Mendelsohn Prémiová adresa, parkovanie v cene bytu v novom projekte MENDELSOHN

VILADOMY MARIANKA

VILADOMY MARIANKA 4-izbové byty vo viladome s vlastnou záhradou, terasou a dvomi parkovacími miestami v cene bytu. Nepremeškajte predpredajovú zľavu 5000 EUR z cenníkovej ceny!

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe Doprajte si luxus v Malých Karpatoch. Ponúkame 11 RD poskytujúcich dokonalé súkromie a bezpečnosť v obľúbenej a vyhľadávanej lokalite Bratislava – Koliba.

Nový luxusný 4-izbový mezonet v Rovinke

Nový luxusný 4-izbový mezonet v Rovinke Tento nový byt so záhradkou musíte vidieť. Nachádza blízko jazera v rodinnom dome s 3 bytmi. Dom bol kolaudovaný v 2016. V cene bytu sú aj 2 parkovacie miesta.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

Pridať inzerát