Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Slnečnice – Mesto začnú čoskoro rásť, majú potenciál pre tisícky bytov

16.04.2015, 05:40 | Ľuboš Mistrík | © 2015 News and Media Holding

Na južnom okraji bratislavského sídliska Petržalka začnú čoskoro stavať ďalšie stovky bytov. Developerská spoločnosť Cresco na jar rozostavia prvý obytný dom v rámci zóny Slnečnice – Mesto. Celkovo môže na okraji metropoly vyrásť v horizonte niekoľkých rokov až 7-tisíc bytov.

  • Tlačiť
  • 9

„Siete sú pripravené, v máji začíname stavať prvý dom,“ pre TREND Reality približuje Ján Krnáč, podpredseda predstavenstva Cresco Group. Podľa neho sa už dlhšie na pozemkoch pracuje, termín dokončenia prvej bytovky predpokladá na rok 2017. Úvodná etapa prinesie 348 bytov.

Zóna Slnečnice – Mesto sa nachádza na juhu Petržalky pozdĺž Panónskej ulice neďaleko jej križovania s Dolnozemskou. Na začiatok prináša šesť objektov, z čoho tri sú umiestnené bližšie do sídliska, zvyšok ďalej. V predaji je zatiaľ prvý objekt tesne pri hlavnej ceste.

Developer spustil predaj vlani na jeseň, na trh dal naraz 348 bytov s výmerami od 25 po 107 m2 obytnej plochy s balkónmi a terasami. Ich ceny dosahovali približne 1 600 až 1 700 eur za štvorcový meter vrátane DPH. Napríklad trojizbové byty stoja najčastejšie okolo 130- až 140-tisíc.

Slnečnice - Zóna MestoZdroj: Cresco Group

„Máme predaných približne 80 bytov, kde je zložená časť kúpnej ceny. Ďalšie desiatky sú rezervované,“ hovorí J. Krnáč. Developer chce podľa neho čo najskôr spustiť predaj druhého objektu umiestneného hneď vedľa, predtým by rád vypredal polovicu prvej bytovky.

Potenciál dnes nakreslených šiestich objektov v dvoch radoch v zóne Mesto je približne 1 800 bytov. Oba od seba oddelí bulvár s menšími obchodíkmi na prízemí, vo vnútroblokoch domov budú súkromné parky. Južnejšie umiestnené domy budú ponúkať väčšie a drahšie byty.

Slnečnice - Zóna MestoZdroj: Cresco Group

Veľký park sa chystá aj priamo pod nimi. Developer ho začne budovať postupne s prvými etapami zóny. „Jeho bližšie zameranie je ešte súčasťou otvorenej diskusie. Radi by sme tam mali aj športoviská a ďalšie služby,“ približuje zástupca Cresca. Na druhej strane parku sa taktiež počíta s výstavbou domov, zatiaľ bez presnej predstavy o termínoch či štandarde.

Celá zóna Slnečnice na okraji mesta dokáže priniesť 6- až 7-tisíc nových bytov. Developer ju rozdelil do dvoch častí – Viladomy a Mesto. Viladomy je obytný komplex väčších bytov lepšieho štandardu v komornejších bytovkách i radových rodinných domoch. Prvá fáza Viladomov už stojí vedľa cesty smerom na Rusovce. Zóna Mesto je bližšie k centru a ponúkne najmä typicky mestsky husté bývanie.

  • Tlačiť
  • 9

Tagy Cresco, Slnečnice