Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Slnečnice ohlasujú štart tretej etapy, pribudnú tri stovky bytov

09.03.2017, 05:01 | Tomáš Vašuta | © 2017 News and Media Holding

Rezidenčný komplex Slnečnice spúšťa prípravy na rozbehnutie tretej etapy v zóne Viladomy. Developerská skupina Cresco Group rozšíri novú mestskú štvrť v prvej fáze o tri stovky bytov. Zo stavebnými prácami by mala začať už pred tohtoročným letom.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 8

Tretie pokračovanie zóny Viladomy je krátko pred spustením. „Územné rozhodnutie pre tretiu etapu zóny Viladomy  nadobudlo právoplatnosť na konci roku 2016. Podali sme žiadosť o stavebné povolenie a očakávame, že bude vydané v máji tohto roku,“ hovorí pre TREND Reality Saša Poliaková, marketingová manažérka Cresco Group.

Tretia etapa bude rozdelené do dvoch fáz, prvá už dokonca začala s predajom bytov. Z 323 bytov je v predaji ešte 285. Ich priemerná cena sa pohybuje v rozmedzí od 2 125 do 2 285 eur za štvorcový meter. Napríklad trojizbový byt s výmerou 58,4 štvorcového metra a s terasou s rozlohou 17,25 štvorcového metra stojí 139 200 eur. Za stojisko v garáži pýta developer 11 620 eur.

Podľa developera ide o zatiaľ najatraktívnejšiu časť zóny. „Tretia etapa zóny Viladomy prináša zatiaľ najzaujímavejšiu časť Slnečníc, ktorá bude v priamom susedstve s parkom s rozlohou 14 100 m2, prinesie atraktívne byty s predzáhradkami a nadštandardne veľkými balkónmi a terasami,“ vysvetľuje S. Poliaková. Tomu má zodpovedať aj bohatšie štandardné vybavenie bytov.

Neprehliadnite

„Z hľadiska architektúry bytových domov, tretia etapa nadväzuje na koncept viladomov a zároveň ho rozvíja. Pôdorysy vilových domov sú menšie a rozostupy medzi domami o niečo väčšie. V tomto projekte sme sa zamerali na tvorbu strešnej krajiny, ktorá je tentokrát dvojpodlažná a sú tu tie najatraktívnejšie byty s množstvom denného svetla a väčšími terasami,“ uviedol pri predstavovaní tejto fázy Juraj Benetin z ateliéru Compass, ktorý projektoval Slnečnice.

Podľa J. Benetina sa vrátili k využitiu paravánov na fasádach, ktoré vytvárajú intímny medzipriestor medzi bytom a vnútroblokmi. Architekt priznáva, že sa poučili aj z predchádzajúcich fáz. „Vzhľadom na to, že ide o jednu z posledných etáp viladomov, pokúsili sme sa tu aplikovať všetky skúsenosti, ktoré sme za roky práce na Slnečniciach nadobudli a posunúť Slnečnice ešte o kúsok bližšie našim predstavám o ideálnom rezidenčnom projekte,“ vysvetľuje J. Benetin.

Viladomy tretia etapa celkový pohľadZdroj: Cresco Group

So stavebnými prácami by mali začať ešte pred letom. „S výstavbou začneme hneď po nadobudnutí právoplatného stavebného povolenia, pravdepodobne v júni 2017,“ hovorí  S. Poliaková a dodáva, že  termín dokončenia je druhý kvartál 2019.

Projekt Slnečnice predstavili ešte pred vypuknutím krízy v roku 2008, vtedy ešte pod názvom South City. Developer rozdelil komplex do dvoch častí – Mesto a Viladomy. Kým prvá časť na Panónskej ulici má priniesť mestské bývanie vo vysokých bytovkách, druhá má ambíciu vytvoriť komornejšie a hodnotnejšie bývanie pre rodiny. Celý komplex má ambíciu vytvoriť bývanie pre 11-tisíc ľudí. Doplniť ho má aj retailový park.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 8

Tagy Cresco, Slnečnice

Realitná inzercia

Bývajte s tým, koho máte radi - Nový Ružinov

Bývajte s tým, koho máte radi - Nový Ružinov Mestská vila Valentine: Bývanie pre mladých i rodiny, v blízkosti centra, ideálna dopravná dostupnosť. Unikátny mestský park na ploche 23 200 m2.

Nobelova - obchodné priestory

Nobelova - obchodné priestory HERRYS ponúka na predaj obchodné priestory v projekte Nobelova. Rozbehnite svoje podnikanie na skvelom mieste - ceny od 43 236 EUR bez DPH.

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja Neprehliadnite poslednú etapu predaja nových 3-izbových a 4-izbových bytov v Čerešniach. Bývajte už o rok!

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Predaj a prenájom nebytových priestorov.

Predaj a prenájom nebytových priestorov. Ponúkame na predaj a prenájom nebytové/obchodné priestory v historickom centre Bratislavy – Michalská 18, Staré mesto - Pešia zóna pod Michalskou bránou.

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova Kancelárie štandardu A v budovách so zelenou - BREEAM certifikáciou. Reprezentatívne priestory, výhodná lokalita, maximálne pohodie, široká paleta služieb.

Pridať inzerát