Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Slnečnice ohlasujú štart tretej etapy, pribudnú tri stovky bytov

09.03.2017 | Tomáš Vašuta | © 2017 News and Media Holding

Rezidenčný komplex Slnečnice spúšťa prípravy na rozbehnutie tretej etapy v zóne Viladomy. Developerská skupina Cresco Group rozšíri novú mestskú štvrť v prvej fáze o tri stovky bytov. Zo stavebnými prácami by mala začať už pred tohtoročným letom.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 8

Tretie pokračovanie zóny Viladomy je krátko pred spustením. „Územné rozhodnutie pre tretiu etapu zóny Viladomy  nadobudlo právoplatnosť na konci roku 2016. Podali sme žiadosť o stavebné povolenie a očakávame, že bude vydané v máji tohto roku,“ hovorí pre TREND Reality Saša Poliaková, marketingová manažérka Cresco Group.

Tretia etapa bude rozdelené do dvoch fáz, prvá už dokonca začala s predajom bytov. Z 323 bytov je v predaji ešte 285. Ich priemerná cena sa pohybuje v rozmedzí od 2 125 do 2 285 eur za štvorcový meter. Napríklad trojizbový byt s výmerou 58,4 štvorcového metra a s terasou s rozlohou 17,25 štvorcového metra stojí 139 200 eur. Za stojisko v garáži pýta developer 11 620 eur.

Podľa developera ide o zatiaľ najatraktívnejšiu časť zóny. „Tretia etapa zóny Viladomy prináša zatiaľ najzaujímavejšiu časť Slnečníc, ktorá bude v priamom susedstve s parkom s rozlohou 14 100 m2, prinesie atraktívne byty s predzáhradkami a nadštandardne veľkými balkónmi a terasami,“ vysvetľuje S. Poliaková. Tomu má zodpovedať aj bohatšie štandardné vybavenie bytov.

Neprehliadnite

„Z hľadiska architektúry bytových domov, tretia etapa nadväzuje na koncept viladomov a zároveň ho rozvíja. Pôdorysy vilových domov sú menšie a rozostupy medzi domami o niečo väčšie. V tomto projekte sme sa zamerali na tvorbu strešnej krajiny, ktorá je tentokrát dvojpodlažná a sú tu tie najatraktívnejšie byty s množstvom denného svetla a väčšími terasami,“ uviedol pri predstavovaní tejto fázy Juraj Benetin z ateliéru Compass, ktorý projektoval Slnečnice.

Podľa J. Benetina sa vrátili k využitiu paravánov na fasádach, ktoré vytvárajú intímny medzipriestor medzi bytom a vnútroblokmi. Architekt priznáva, že sa poučili aj z predchádzajúcich fáz. „Vzhľadom na to, že ide o jednu z posledných etáp viladomov, pokúsili sme sa tu aplikovať všetky skúsenosti, ktoré sme za roky práce na Slnečniciach nadobudli a posunúť Slnečnice ešte o kúsok bližšie našim predstavám o ideálnom rezidenčnom projekte,“ vysvetľuje J. Benetin.

Viladomy tretia etapa celkový pohľadZdroj: Cresco Group

So stavebnými prácami by mali začať ešte pred letom. „S výstavbou začneme hneď po nadobudnutí právoplatného stavebného povolenia, pravdepodobne v júni 2017,“ hovorí  S. Poliaková a dodáva, že  termín dokončenia je druhý kvartál 2019.

Projekt Slnečnice predstavili ešte pred vypuknutím krízy v roku 2008, vtedy ešte pod názvom South City. Developer rozdelil komplex do dvoch častí – Mesto a Viladomy. Kým prvá časť na Panónskej ulici má priniesť mestské bývanie vo vysokých bytovkách, druhá má ambíciu vytvoriť komornejšie a hodnotnejšie bývanie pre rodiny. Celý komplex má ambíciu vytvoriť bývanie pre 11-tisíc ľudí. Doplniť ho má aj retailový park.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 8

Tagy Cresco, Slnečnice

Realitná inzercia

Posledný byt v projekte APOLLIS

Posledný byt v projekte APOLLIS HERRYS ponúka na predaj posledný voľný byt v projekte APOLLIS - 3i byt, 96 m2 na 6.p. V cene kuchynská linka,umývačka riadu,podlahy a sanita. Bývajte Q1 2017.

Najvýhodnejšie ceny pre najrýchlejších

Najvýhodnejšie ceny pre najrýchlejších Zahájili sme predaj 3. fázy projektu Nový Ružinov. Ceny sú opäť veľmi priaznivé a v úvode predaja najvýhodnejšie. Rozhodnúť sa rýchlo sa preto oplatí.

Moderné alebo klasické domy Dedinka

Moderné alebo klasické domy Dedinka Vyberte si moderný alebo klasický 4-izbový bungalov v lokalite s vlastným jazerom a lesoparkom. Ceny domov už od 157 tis. EUR.

VILADOMY MARIANKA

VILADOMY MARIANKA 4-izbové byty vo viladome s vlastnou záhradou, terasou a dvomi parkovacími miestami v cene bytu. Nepremeškajte predpredajovú zľavu 5000 EUR z cenníkovej ceny!

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe Doprajte si luxus v Malých Karpatoch. Ponúkame 11 RD poskytujúcich dokonalé súkromie a bezpečnosť v obľúbenej a vyhľadávanej lokalite Bratislava – Koliba.

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Nový luxusný 4-izbový mezonet v Rovinke

Nový luxusný 4-izbový mezonet v Rovinke Tento nový byt so záhradkou musíte vidieť. Nachádza blízko jazera v rodinnom dome s 3 bytmi. Dom bol kolaudovaný v 2016. V cene bytu sú aj 2 parkovacie miesta.

REB.sk predaj 2,5 izbový byt, Dunajská ul,

REB.sk predaj 2,5 izbový byt, Dunajská ul, REB.SK exkluzívne Ponúkame na predaj nadštandardný 2,5 izbový, Dunajská ulica, Staré mesto Byt má úžitkovú plochu 95,20 m2 + terasa o výmere 14,65 m2.

REB.sk Kompl rekonšt. 3izb byt na Vajnorska,

REB.sk Kompl rekonšt. 3izb byt na Vajnorska, REB REAL PARTNERS ponúka na predaj luxusne zrekonštruovaný 3izb byt s úžasnou atmosférou na Vajnorskej ulici, v tesnej blízkosti Trnavského mýta.

Pridať inzerát