Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Slnečnice ukázali ďalšiu etapu. Zónu Mesto dotvorí takmer tisícka bytov

24.10.2018, 05:02 | Martin Poláš | © 2018 News and Media Holding

Developer Cresco Group napreduje s plánmi na vybudovanie petržalského Južného mesta. Vo svojom projekte Slnečnice aktuálne predstavil nové sektory, kde postaví 957 bytov a 58 apartmánov. Tie dotvoria rozsiahlu zónu Mesto.

  • Tlačiť
  • 20

Nová bytová výstavba v Slnečniciach predstavuje sektor AB1-AB4, plánovaná je na rozhraní východnej a západnej vety rozvojového územia medzi bytovými domami sektoru B1 a budúcou električkou traťou, ktorá by sa v obytnej zóne mala končiť.

Na západnej strane od električky smerom k diaľnici budú Slnečnice pokračovať skôr predstavenými sektormi A3 – A5.

Najnovšie odhalená časť má byť novým domovom pre 2 400 ľudí. Vzhľadom na svoju polohu pri plánovanej osi nosného dopravného systému má najlepšiu dostupnosť do centra mesta verejnou dopravou. Komunikáciou sa priamo napojí aj na neďalekú Panónsku cestu.

Postavenie zóny z pohľadu celého projektu si uvedomuje aj developer, ktorý ju označuje ako „mestské centrum“. Počíta tu s pohybom množstva ľudí, nielen rezidentov. Ponúknuť chce preto funkčné mestské vybavenie v spádovom území celého vznikajúceho sídliska.

Stavať budú deväť rokov

Samotné sektory AB1 a AB4 sú rozdelené na šesť etáp podľa postupne naplánovanej výstavby. Tá sa má začať po získaní potrebných povolení v septembri 2020 a skončiť sa v roku 2029, teda v čase, keď už by celý projekt Slnečníc mal finišovať.

Celá zóna AB1-AB4 sa rozkladá na území s rozlohou zhruba štyri hektáre a bude pozostávať zo štvorice súborov označených N1 až N4. Prvé tri súbory budú 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 20

Tagy Cresco Group, Slnečnice