Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Slovany stále lovia investora

14.01.2009, 12:49 | Peter Kremský | © 2009 News and Media Holding

Vežiaky v centre Bratislavy dostali stavebné povolenie, čakajú na peniaze.

  • Tlačiť
  • 3

Jeden z najvýznamnejších polyfunkčných projektov v Bratislave urobil krok vpred. Slovany pri Račianskej ulici na okraji centra mesta v treťom okrese dostali pred Vianocami stavebné povolenie. Pôvodne sa očakávalo ešte v roku 2007.

Podpredseda predstavenstva developerskej firmy Futuris Properties Vladimír Vrtiak hovorí, že v projekte sa pripravujú inovácie. Predpokladá, že sa všetko spresní v priebehu tohto roka, vyjasniť sa má aj začiatok výstavby.

slovany0109_1.jpg

Čas štartu závisí od doriešenia financovania projektu, kde sa na jeho podmienkach podpisuje súčasná globálna finančná situácia, najmä napätá likviditná situácia v zahraničí. „Banky sú veľmi rezervované, a z pochopiteľných dôvodov odsúvajú rozhodnutia do ďalších mesiacov,“ vysvetľuje V. Vrtiak.

Podľa jeho slov sa mení aj riešenie projektu, ktorý urobil „krôčik z luxusného do vyššieho stredného segmentu“. Tomu má zodpovedať aj nižšia cena oproti pôvodne stanoveným 1 700 až 3 000 eurám za štvorcový meter. Niektoré väčšie byty sa prekreslia na menšie, nemajú sa však meniť dispozície ostatných.

slovany0109_2.jpg

„Trváme na novom modernom dispozičnom riešení - rozdelení bytu na dennú a nočnú časť, väčších rozmeroch kúpeľní a toaliet, dostatku úložných priestorov,“ hovorí V. Vrtiak. Lákadlom majú byť aj presklené steny a lodžie.

Do vyjasnenia financovania Futuris berie na Slovany iba bezplatné rezervácie. Rezervačné poplatky, vybraté po odštartovaní záväzných rezervácií koncom roku 2007 už podľa podpredsedu predstavenstva zákazníkom vrátil.

slovany0109_3.jpg

Slovany s celkovo 450 bytmi a atraktívnym mostom spájajúcim dve 130-metrové budovy sa mali podľa pôvodných plánov rozostavať koncom minulého roka. Okrem 41-podlažných vežiakov tu majú vyrásť aj dve menšie bytovky, na najnižších podlažiach domov majú byť obchody vrátane supermarketu a niekoľko kancelárií.

Projekt má vyrásť na 1,5-hektárovom pozemku medzi Račianskou ulicou a bývalou železničnou stanicou Filiálka. Ďalší jednohektárový pozemok pozdĺž Račianskej ulice plánuje Futuris využiť na výstavbu neskôr. Hneď vedľa smerom do Rače sa chystá ďalší veľký obytný projekt rakúskej spoločnosti Wien Süd. Aj ten by mal odštartovať výstavbu tento rok.

Vizualizácie - Slovany

  • Tlačiť
  • 3