Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Slovenská VI Group má prvý projekt v Prahe, postaví vyše 200 bytov

17.07.2019, 05:02 | Martin Poláš | © 2019 News and Media Holding

Slovenská developerská spoločnosť VI Group rozšírila svoje aktivity do Česka. Aktuálne sa pripravuje na výstavbu rezidenčného projektu Velvaria Residence pri Prahe. Postaví v ňom 234 bytov, ktoré už dala do predaja.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Praha, VI Group

Slovenská VI Group sa po viacerých projektoch v Bratislave rozhodla pre expanziu do Česka. Na svoj zámer hľadala vhodný pozemok, ktorý si napokon vytypovala v obci Horoměrice, bezprostredne susediacou s Prahou.

„Zaujímali sme sa o pozemky v Prahe, ktoré boli na predaj. Prešli sme okolo 50 ponúk a napokon sme si vybrali túto lokalitu, ktorá nás zaujala,“ hovorí spolumajiteľ VI Group Juraj Duška.

Prekreslili pôvodný projekt

Podobne ako napríklad pri bytovom dome Matadorka použila VI Group projekt s platným stavebným povolením.

Pôvodný investor navrhol objekt určený na bývanie pre ľudí tretieho veku. Zámer pritom siahal ešte do roku 2008, no nerealizoval sa a pozemky sa ocitli v realitnej ponuke.

Neprehliadnite

Napokon ich pred časom získal slovenský developer a pôvodne navrhovaný komplex premenil na bytový dom, ktorý poskytne bývanie pre všetky vekové kategórie. Potrebné povolenia v súvislosti so zmenou pôvodných parametrov už VI Group vybavil, a tak môže zámer realizovať.

V súčasnosti už slovenský developer chystá jeho výstavbu a realizuje výber generálneho zhotoviteľa stavby. Celkovo bude v projekte 234 bytových jednotiek.

Bytový komplex bude tvoriť monoblok s tromi vybiehajúcimi krídlami. Fasádu navrhli s rastrom predsadenej stĺpovej konštrukcie, za ktorou sa nachádzajú terasy respektíve balkóny jednotlivých bytov.

Velvaria Residence (vizualizácia)Zdroj: VI Group

Jednotlivé krídla majú päť nadzemných podlaží, jednotky na prízemí majú aj predzáhradky. V centrálnom krídle sú na prízemí k dispozícii priestory občianskej vybavenosti.

Parkovacie miesta vzniknú v jednopodlažnej podzemnej garáži a ďalšie budú v exteriéri pred samotným objektom. Exteriér areálu bytového domu bude poskytovať obyvateľom Velvaria Residence park, športovisko s odpočinkovou zónou, lavičkami a altánmi, samočistiace jazierko a tenisové kurty.

Developer záujemcov o nové bývanie láka predovšetkým na pokojnú lokalitu s prírodnými prvkami a dobrou dostupnosťou do centra Prahy, ktoré je vzdialené približne 20 minút autom. Najbližšia zastávka metra – Bořislavka – sa nachádza v mestskej časti Praha 6.

V Prahe rátajú s ďalšími investíciami

VI Group už byty v projekte Velvaria Residence uviedla na trh. Priemerná cena sa pohybuje na úrovni 2 400 eur za štvorcový meter.

Je to suma porovnateľná s niektorými projektmi v Bratislave, no rozdiel je v tom, že projekt Velvaria Residence je mimo mesta – obec Horoměrice je od centra Prahy vzdialená 12 kilometrov. V rámci pražského katastra sa priemerná cena za štvorcový meter pohybuje v súčasnosti na úrovni 3 500 eur.

VI Group zriadila v Prahe aj svoju pobočku, predaj bytov nateraz zastrešuje vo svojej réžii, teda bez posunutia projektu realitnej kancelárii. „Zriadili sme kanceláriu, v ktorej máme štyroch ľudí vrátane jednej našej zamestnankyne, ktorá sa presunula z Bratislavy. Máme skúsenosti s vlastným predajom bytov, veríme, že sa to osvedčí aj v Prahe,“ hovorí druhý zo spolumajiteľov spoločnosti Richard Duška.

Velvaria Residence (vizualizácia)Zdroj: VI Group

V Prahe sa podľa neho budú obzerať aj po ďalších investičných možnostiach. Do svojho prvého projektu investujú okolo 500 miliónov českých korún (takmer 20 miliónov eur).

VI Group pritom v minulosti investovala aj v inej susednej krajine – stavebný pozemok spoločnosť kúpila v centre Kyjeva. O konkrétnom zámere s ním zatiaľ nerozhodla.

VI Group realizovala gro svojich projektov v Bratislave, kde postavila bytové domy Panónka, Kubik, Vila na kopci, Starý haj, Muchovo námestie či Septimo.

Aktuálne dokončuje spoločnosť projekt Vila Ľadová na Šancovej ulici, pustila sa tiež do projektu Septimo 2 a v Petržalke realizuje aj komplex Matadorka, ktorého súčasťou je aj 29-podlažný vežiak.

Matadorka je najväčším projektom VI Group, celkovo prinesie 335 bytov a 15 obchodných priestorov. „Ideme podľa plánu, na jeseň očakávame dokončenie hrubej stavby. Vyše 300 bytov je už predaných,“ hovorí R. Duška. Kolaudácia je plánová v prvej polovici roku 2020.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Praha, VI Group

Diskusia (0 reakcií)