Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Soho Park – nová obytná štvrť v Komárne

17.04.2017, 05:01 | Daniel Suchý | © 2017 News and Media Holding

V Komárne sa v lete začne výstavba novej obytnej štvrte Soho Park. Rodinné domy a bytovky by mali vyrásť do konca budúceho roka v areáli bývalej Strednej odbornej školy poľnohospodárskej v časti Hadovce.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Developerská spoločnosť Best Life Invest už spustila predaj pozemkov na individuálnu výstavbu rodinných domov. V ponuke je dvadsať parciel s rozlohou od 990 do 1 500 štvorcových metrov v cene od 46,80 eura za štvorcový meter pozemku s kompletne vybudovanými inžinierskymi sieťami.

„Výstavba inžinierskych sietí sa začne v júli a plánujeme ju dokončiť do konca augusta,“ hovorí Miloš Kuchár, spoločník developerskej firmy. Následne v septembri sa má začať výstavba druhej fázy – dvoch bytových domov so 62 bytmi.

Predaj jedno- až štvorizbových bytov plánuje investor spustiť na jar budúceho roka. Ceny sa majú pohybovať okolo 1 200 eur za štvorcový meter. Má ísť o nízkoenergetickú stavbu využívajúcu tepelné čerpadlá, solárne a fotovoltaické panely.

Soho Park KomárnoZdroj: Best Life Invest

Developer plánuje zrekonštruovať aj budovu bývalého internátu školy. Podľa jeho predstavy by tu mal vzniknúť domov pre seniorov, ak sa podarí nájsť prevádzkovateľa takéhoto zariadenia. „Ak nie, vybudovali by sme tu zrejme malometrážne štartovacie byty pre mladých ľudí,“ dodáva M. Kuchár.

Celý areál Soho Parku má rozlohu 5,5 hektára a bude uzavretý s kontrolovaným vstupom a chránený bezpečnostným kamerovým systémom. Počíta sa so značným podielom zelene aj s vodnou plochou, detskými ihriskami, škôlkou a drobnými službami pre obyvateľov. Uprostred vznikne centrálny park s gastro zariadením – kaviarňou s bistrom.

Soho Park KomárnoZdroj: Best Life Invest

Developerská spoločnosť získala areál bývalej školy v minulom roku vo verejnej obchodnej súťaži od Nitrianskeho samosprávneho kraja. Následne musela čeliť fámam, že tu vznikne ubytovňa pre imigrantov, čo po stretnutí s investorom poprel aj primátor Komárna.

Investori Soho Parku majú na konte realizovaný projekt Soho Tower dokončený v roku 2013. Prestavbou a nadstavbou nevyužívaného objektu nazývaného Ruský dom vzniklo na okraji parku Anglia v Komárne 42 bytov a dva penthousy.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Diskusia (0 reakcií)

Realitná inzercia

Ponuka bytov v Panorama City

Ponuka bytov v Panorama City HERRYS ponúka na predaj a prenájom byty v rezidenčnom projekte Panorama City. Pozrite si našu ponuku bývania s krásnym výhľadom na Bratislavu.

Byty Bystrická - Devínska Nová Ves

Byty Bystrická - Devínska Nová Ves Štartovacie byty alebo vynikajúca investičná príležitosť. Byty Bystrická v Devínskej Novej Vsi od 85 758 EUR so štandardom v cene. Pozrite si ponuku bytov.

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja Neprehliadnite poslednú etapu predaja nových 3-izbových a 4-izbových bytov v Čerešniach. Bývajte už o rok!

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova Kancelárie štandardu A v budovách so zelenou - BREEAM certifikáciou. Reprezentatívne priestory, výhodná lokalita, maximálne pohodie, široká paleta služieb.

Pozemky pre priemysel a logistiku, Pezinok

Pozemky pre priemysel a logistiku, Pezinok Novovybudovaný prevádzkovo-skladový areál, 23 ha, všetky inžinierske siete a cesta na hranici pozemku. EIA, územné rozhodnutie. Prvý investor pred výstavbou.

Pridať inzerát