Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Solar v Petržalke spustil predaj 145 bytov

16.11.2012, 05:40 | Ľuboš Mistrík | © 2012 News and Media Holding

Novostavba od prvej penzijnej ponúka dve izby za vyše 100-tisíc eur

  • Tlačiť
  • 9

V bratislavskej mestskej časti prišli do ponuky ďalšie nové byty. Tentoraz ide o rozostavaný projekt Solar medzi Panónskou cestou a Budatínskou ulicou, za ktorým finančne stojí Prvá penzijná správcovská spoločnosť Poštovej banky. Developerom je firma zo skupiny Realcorp. Ide o komplex so štartom výstavby vlani na jar.

Presne 145 bytov je oficiálne v ponuke len niekoľko týždňov, čomu zodpovedá aj minimálny stav rezervácií. Developer sa sústredil najmä na dvojizbové byty s výmerou okolo 50 m2, ktorých cenovky prekračujú 100-tisíc eur. Napríklad byt s takouto rozlohou na siedmom poschodí orientovaný smerom dovnútra celého komplexu stojí 106 900 eur vrátane DPH.

Priemerné ceny sa podľa veľkosti bytu, jeho orientácie i poschodia pohybujú od 1 660 eur až po vyše 2 100 eur za štvorec. Celý komplex zatiaľ pozostáva z prvej etapy, čo znamená jedenásťpodlažnú budovu pozdĺž Budatínskej a šesťpodlažný objekt kolmo na túto ulicu v susedstve sídla Národného bezpečnostného úradu.

Úvodná fáza prináša aj obchodné priestory na prízemí, administratívu na prvom poschodí a parkovacie garáže. Podľa informácií TRENDreality.sk sa s kolaudáciou počíta na jar budúceho roka. Neskôr je v pláne ďalšia výstavba smerom až na Panónsku.

Staršie informácie hovoria o ďalšej trojici objektov s najvyššou 15-podlažnou vežou pri Panónskej ulici, má sa počítať aj s prepojením rušného bulváru na Budatínsku. Všetko však závisí od vývoja predaja v prvej etape a nálad na realitnom trhu.

Za projektom investorsky stojí akciová spoločnosť Forespo Budatínska, personálne prepojená s Prvou penzijnou správcovskou spoločnosťou Poštovej banky, ktorá ponúka aj zvýhodnené hypotéky pre Solar. Náš prvý realitný fond š. p. f. je zároveň akcionárom investorskej firmy. Poštová banka patrí do portfólia skupiny Istrokapitál.

Hlavným manažérom projektu je firma Realcorp Finance, ktorá v rámci rovnomennej skupiny postavila niekoľko bytových novostavieb v Petržalke, administratívne budovy v Žabom majeri a nízkoenergetické domy v Sládkovičove. Najaktuálnejším projektom je Skybox taktiež v Bratislave, kde firma rozbieha kroky na oživenie predaja.

Zobraziť Solar na väčšej mape

Vizualizácia - Forespo Budatínska, a.s.

Foto - Philip Darázs

  • Tlačiť
  • 9

Tagy Poštová banka