Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Štartovacie byty v Nitre sú Dúhové

30.09.2013, 14:00 | lmi | © 2013 News and Media Holding

Na sídlisku Čermáň vyrastie v dvoch etapách vyše 150 bytov

  • Tlačiť
  • 0

V Nitre, lokalite Čermáň, prebieha výstavba Dúhového bývania. Ide o komplex niekoľkých bytoviek ponúkajúcich najmä menšie byty, ktoré developerská skupina Proxenta označuje za štartovacie.

Celkovo vzniká sedem 6-podlažných objektov, pričom v každom je 22 bytov. Desiatka jednoizbových s výmerou necelých 37 m2, ďalšia desiatka dvojizbových so 45 štvorcami a dva bezbariérové na prízemí.

Ich ceny sa pri holobyte pohybujú na úrovni okolo 1 200 eur/m2 vrátane DPH, najlacnejšie jednoizbové byty stoja menej než 45-tisíc, najdrahšie dvojizbové 60-tisíc. V cene je aj parkovacie státie a pivnica. Podľa oficiálnej webstránky je v súčasnosti len niekoľko predaných.

Výstavba prebieha v dvoch etapách, od jari s plánovaným dokončením do konca roka má byť hotová prvá fáza so štyrmi domami. Koncom budúceho roka sa zasa počíta s uzavretím druhej fázy s troma bytovkami, projekt tak dokopy prinesie 154 bytov.

Dúhové bývanie - vizualizáciaZdroj: Proxenta

Investorská firma Proxenta pôsobí ako private equity spoločnosť v strednej Európe. Za sebou má napríklad výstavbu malometrážnych prízemných bytov pre obec Andovce. Firma je aj obchodníkom s cennými papiermi.

Bývanie v Nitre patrí dlhodobo medzi najlacnejšie, podľa údajov Národnej banky Slovenska stál v kraji v druhom štvrťroku priemerný štvorcový meter 587 eur, čo zahŕňa aj byty a domy. Aj preto v regióne nevyrastá veľa novostavieb, jednou z mála je Nová Nitra či obytné zóny okolo mesta.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)