Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Starý dom na Žilinskej prerobia na malometrážne byty

06.03.2015, 05:40 | Ľuboš Mistrík | © 2015 News and Media Holding

Objekt na rohu Žilinskej a Štefanovičovej prejde kompletnou obnovou a nadstavbou. Investorská spoločnosť TTT Real, za ktorou stojí architektonický ateliér Juraja Jančinu, už tento rok začala s budovaním. Vznikne niekoľko desiatok malometrážnych bytov i nový objekt.

  • Tlačiť
  • 0

Projekt pomenovaný Žilinská bude mať po dokončení ďalšie tri nadzemné podlažia, celkovo bude teda sedemposchodový. Na prízemí sa počíta s občianskou vybavenosťou, ale aj niekoľkými kanceláriami.

„V ponuke bude 39 malometrážnych bytov,“ pre TREND Reality hovorí Eva Lukáčiková zo spoločnosti. Ich najčastejšie výmery sa pohybujú medzi 30 až 50 m2, na každom poschodí bude k dispozícii aj väčší trojizbový byt. Podlažia sú dispozične prakticky identické.

Ceny bytov zatiaľ nie sú presne stanovené. „Dnes sú predmetom obchodných rokovaní. Ponúkame ale variabilné dispozície, klienti môžu aj spájať byty,“ vysvetľuje E. Lukáčiková.

Žilinská - vizualizácia interiéruZdroj: Jančina architekti

Parkovanie zabezpečí na Bratislavu stále netradičný zakladačový systém v podzemí namiesto klasických garáží a nájazdových rámp. Vznikne tak 12 parkovacích miest, o ďalších sa ešte podľa informácií TREND Reality rokuje. Ceny jednotlivých miest ešte investor nezverejňuje.

Výstavbu projektu naštartovali začiatkom tohto roka, termín dokončenia je naplánovaný na jeseň 2016. Budovu získal investor v roku 2008.

Okrem kompletnej rekonštrukcie existujúcej budovy a vybudovania architektonicky odlišnej nadstavby sa počíta aj s úplnou novostavbou. Starý objekt zo 40. rokov minulého storočia má pôdorys v tvare písmena L, po jeho celej výške zo strany vnútrobloku pristavajú objekt tak, aby dokopy tvoril jeden celok.

Žilinská - aktuálny stavZdroj: Bratislava YIMBY

Ateliér Jančina stojí za viacerými veľkými realitnými aktivitami. Medzi inými napríklad bratislavským, žilinským, piešťanským aj košickým Auparkom či biznis centrami Apollo I a II na Prievozskej v metropole, Aupark Tower pri Moste SNP a ďalšími. Žilinská je prvý vlastný developerský projekt, od jeho úspechu závisí aj prípadná realizácia ďalších.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)