Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Stodvadsať nových domov v Moste pri Bratislave

23.09.2015, 14:00 | ds | © 2015 News and Media Holding

Na okraji obce Most pri Bratislave pripravuje spoločnosť Metropol Slovakia novú obytnú zónu pre 125 rodinných domov. Komplex Pod Pšenom má vyrásť v susedstve ďalších nových obytných projektov Rubikum v Moste a Tri vody na okraji susedného Malinova.

  • Tlačiť
  • 1

Investorská spoločnosť chce začať budovať infraštruktúru pre novú štvrť na ploche takmer 10,5 hektára už na jeseň. Investíciu odhaduje na 2,1 milióna eur. V prvej etape počíta s výstavbou 56 rodinných domov a v druhej fáze s ďalšími 69 domami.

„Ide o súbor rodinných domov s jednotným vizuálnym stvárnením exteriérov tvoriaci ucelený architektonický ráz obytného bloku,“ uvádza sa v zámere. Záujemcovia budú mať na výber z jednopodlažných samostatných domov, jednopodlažných dvojdomov a dvojpodlažných radových domov.

Lokalita bude napojená priamo na cestu druhej triedy spájajúcu Most s bratislavskou Vrakuňou a Malinovom. Vnútri zóny vzniknú dve z oboch strán zastavané ulice a celkovo päť dopravných vetiev.

Obytná zóna Pod Pšenom - situáciaZdroj: Metropol Slovakia

Obytná zóna Pod Pšenom je ďalší z radu ohlásených projektov v okolí hlavného mesta. Stavia sa prakticky vo všetkých okolitých obciach.

V poslednom čase developeri ohlásili prípravu nových obytných zón v Ivanke pri Dunaji, Kalinkove, Senci, Bernolákove či v Malom Bieli. Pokračujú aj rozbehnuté projekty v Malinove, Hviezdoslavove, Dunajskej Lužnej či Chorvátskom Grobe. V samotnom Moste pri Bratislave narástol počet obyvateľov od začiatku milénia z vyše 1 500 na vyše 2 200.

  • Tlačiť
  • 1