Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Stovku malometrážnych bytov v Prešove postaví Cresco

21.11.2014, 05:40 | Ľuboš Mistrík | © 2014 News and Media Holding

V Prešove vznikne 105 nových malometrážnych bytov. Developerská spoločnosť Cresco podrobnejšie predstavila svoje plány na prestavbu nedokončeného stomatologického pavilónu na Sídlisku III. Podľa dokumentov predložených štátnym orgánom je začiatok plánovaný o dva roky.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Cresco

Ide o dlhé roky chátrajúcu stavbu na ulici Antona Prídavku so vstupom aj z Tomášikovej, ktorú začali stavať v osemdesiatych rokoch. Cresco ju získalo pred niekoľkými týždňami, celý proces kúpy objektu od nemocnice trval zhruba dva roky.

Počíta sa so 105 bytmi prevažne menších výmer, keďže až polovicu objemu zaberú dvojizbové jednotky s výmerou 38 m2. Ďalších 15 percent vyhradil investor pre garsónky s veľkosťou 27 m2 a zvyšok zaberú väčšie trojizbové byty so 68 štvorcovými metrami. Ide však len o zámer EIA, čo znamená, že pôdorysy sa ešte môžu výraznejšie meniť.

V súčasnosti štvorpodlažný objekt dostane aj jedno plnohodnotné poschodie navyše, podľa aktuálnych vizualizácii bude charakteristická najmä konštrukcia balkónov, na ktorých tieto akoby visia. Celková podlažná plocha má presiahnuť 7 200 štvorcov.

Okrem bytov vznikne občianska vybavenosť na prízemí s plochou viac než 1 300 m2 a 125 parkovacích miest. Predbežný termín štartu podľa dokumentov znie jar 2016, hoci pred časom hovorilo Cresco o začiatku už budúci rok. Náklady majú dosiahnuť 2,8 milióna eur.

Stomatologický pavilón - aktuálny stavZdroj: Cresco Group

Nedokončený stomatologický pavilón sa už viackrát jeho správca, Nemocnica s poliklinikou J. A. Reimana pokúšala predať. Podľa končiaceho prešovského primátora Pavla Hagyariho sa oň zaujímalo aj mesto, ale požadovaných 1,5 milióna eur sa mu zdalo priveľa.

Skupina Cresco „vyrástla“ na bratislavskom developmente. Začínala obytnou zónou v Rusovciach a okrem menších projektov stojí za Troma vežami i prvými fázami Slnečníc na okraji Petržalky, kde v súčasnosti pridáva ďalšie stovky bytov. Tento projekt je jej prvým mimo slovenskej metropoly.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Cresco

Diskusia (0 reakcií)