Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Strabag dostal prvé povolenie na byty Pod záhradami

05.09.2016, 05:00 | Daniel Suchý | © 2016 News and Media Holding

Stavebno-developerská spoločnosť Strabag Pozemné a inžinierske staviteľstvo získala územné rozhodnutie pre plánovaný bytový projekt v Dúbravke. Polyfunkčný dom Pod záhradami vznikne na pozemkoch zamenených za parčík pri rozhlase v Starom Meste, kde chcela firma pôvodne stavať.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

TREND.24

Súčasťou dohody s mestom o zámene pozemkov je aj povinnosť vytvoriť na časti územia park. Územné rozhodnutie umožní investorovi postaviť blok so zalomeným pôdorysom s výškou šesť až osem podlaží a dvojpodlažnou podzemnou garážou.

Spolu tu môže vzniknúť 62 bytov, 41 apartmánov a päť obchodných priestorov v parteri. V garáži má byť 195 parkovacích miest, na povrchu ďalších 35 státí pre autá a 27 pre motocykle.

Podľa územného rozhodnutia bude park zaberať takmer 5 600 štvorcových metrov alebo 49 percent územia a ďalších takmer 800 m2 zelene vznikne na streche podzemných garáží.

Polyfunkčný bytový dom Pod záhradami - situácia (svetlozelenou je vyznačený nový park)Zdroj: Zipp Bratislava

Polyfunkčný dom vyrastie popri ulici Pod záhradami v blízkosti predajne Lidl a Kostola Ducha svätého. Park bude orientovaný smerom k bytovkám na Koprivnickej ulici.

Pozemky v Dúbravke získal Strabag Pozemné a inžinierske staviteľstvo ešte pod bývalým názvom Zipp Bratislava v rámci zámeny za parcelu v Starom Meste. Zipp plánoval výstavbu projektu Apartmán Park s 54 bytmi, obchodmi a kanceláriami na mieste parčíka na Belopotockého ulici.

Obyvatelia a aktivisti bojovali proti výstavbe a za zachovanie parku. Mesto sa napokon s investorom dohodlo na zámene. Zipp získal pozemky s rozlohou 11 401 m2 na ulici Pod záhradami a ďalších 2 699 m2 na Drotárskej ceste pri svojom projekte Rezidencie Machnáč.

Polyfunkčný bytový dom Pod záhradamiZdroj: Zipp Bratislava

Mestu sa vrátil parčík Belopotockého a ďalší získa v Dúbravke. Podmienkou zámeny totiž bolo, že Strabag musí do konca roku 2017 previesť na mesto bezodplatne park s rozlohou najmenej päťtisíc štvorcových metrov, ktorý vznikne revitalizáciou časti pozemkov v Dúbravke za aspoň stotisíc eur. V opačnom prípade bude musieť firma pozemky vrátiť mestu alebo zaplatiť pokutu 950 300 eur.

Mestská časť Staré Mesto medzičasom stihla zrevitalizovať park na Belopotockého ulici. Práce boli dokončené v auguste, otvárať sa má tento mesiac. Revitalizácia stála vyše 66-tisíc eur, z ktorých 50-tisíc poskytlo mesto.

Súčasťou obnovy bolo ošetrenie a výsadba zelene, úprava terénu, vytvorenie umelého kopca, nové oplotenie, obrubníky, herné prvky, mobiliár a osvetlenie. Zrejme na budúci mesiac, keď budú vhodné klimatické podmienky, má byť do parku ešte presadený platan zachránený z výrubu na nábreží Dunaja.

Ako developer postavil rakúsky Strabag na Slovensku bytové projekty Vienna Gate, Manhattan a Rezidencie Machnáč v Bratislave či Zipava v Stupave.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy TREND.24

Diskusia (0 reakcií)