Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Študenti navrhli interiéry mrakodrapu Eurovea Tower. Takto vyzerajú

17.01.2020, 11:00 | vp | © 2020 News and Media Holding

Developer J&T Real Estate sa rozhodol do jedného z najočakávanejších projektov v hlavnom meste zapojiť študentov. Mali za úlohu navrhnúť niektoré interiéry v prvom slovenskom mrakodrape. Súťaž už pozná svojich víťazov.

  • Tlačiť
  • 0

Developer JTRE rozbehol spoluprácu s Fakultou architektúry Slovenskej technickej univerzity a spoločnosťou Ekoma Design. Cieľom je, aby študenti získali šancu vyskúšať si návrh interiérov v projekte, ktorý sa už reálne stavia. Podobné súťaže sa realizujú v ďalších metropolách ako Londýn, Berlín či Paríž.

Developer získa pohľad na svoj projekt od budúcej generácie architektov či dizajnérov, zároveň má možnosť získať prehľad o talentoch, ktoré môžu byť pre ich firmy potenciálne zaujímavé v budúcnosti.

Študenti z odboru dizajnu Ústavu interiéru a výtvarníctva navrhovali interiér dvoch bytov a spoločných priestorov vstupnej výťahovej haly na jedno z bytovom poschodí Eurovea Tower.

Neprehliadnite

„Zámerom spolupráce, organizovanej formou súťaže návrhov, je zapojenie praxe do študijného procesu, čo pomôže študentom získať skúsenosti a vysokej škole lepšie ich pripraviť na budúcu prácu. JTRE zas spolupráca prinesie poznanie, ako sa nová generácia pozerá na svet architektúry a interiérového dizajnu,“ tvrdí developer v tlačovej správe.

Ocenený návrh - spoločné priestoryZdroj: JTRE

Takmer profesionáli

Päť študentiek a jeden študent s rôznymi skúsenosťami s navrhovaním interiérov prezentovali svoje návrhy v sídle zadávateľa pred odbornou porotou zloženou z projektového tímu, interiérovej architektky a zástupcu tvorcu interiérov Ekoma Design. Vyskúšali si aj reálnu situáciu prezentácie návrhov klientovi.

„Študenti navrhovali konkrétne interiéry v projekte, ktorý sa realizuje. Výsledok ich práce pripomienkoval priamo tím, ktorý pripravuje a stavia Eurovea Tower. Všetky návrhy boli komentované s ohľadom na možnosť realizovateľnosti, aby si študenti skúsili, ako tento proces funguje priamo v praxi,“ hovorí Ľuboš Kaštan, projektový manažér Eurovea 2 z JTRE.

Ocenené študentky, zľava Michaela Zimmermannová, Kristína Fábiková a Ivona ŠramováZdroj: JTRE

Autorka víťazného návrhu Ivona Šramová zdôraznila, že pri tvorbe návrhu bolo dôležité naštudovať si identitu projektu Eurovea Tower a budúcich majiteľov bytov. „Práve s ohľadom na cieľovú skupinu projektu som sa snažila byt prispôsobiť tak, aby bol priestrannejší a pôsobil otvorene. Snažila som sa klásť dôraz na to, aby boli všetky miestnosti čo najlepšie využiteľné a navzájom prepojené,“ opisuje návrh I. Šramová, ktorá patrila do skupiny študentiek so skúsenosťami s navrhovaním interiérov.

„Víťazka mala

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Eurovea Tower, JTRE, študenti

Diskusia (0 reakcií)