Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Štúdio Koliba ide pri ateliéroch stavať byty

06.09.2013, 05:40 | Daniel Suchý | © 2013 News and Media Holding

Na Brečtanovej vyrastie tretí projekt, priniesť má 117 bytov

  • Tlačiť
  • 0

Sedemnásť rokov po privatizácii areálu filmových štúdií na Kolibe sa má na časti lukratívnych pozemkov začať prvá výstavba bytov.

Spoločnosť Štúdio Koliba ohlásila zámer postaviť vo východnej časti areálu pri Brečtanovej ulici tri bytovky a jeden polyfunkčný dom. Spolu v nich má vzniknúť 117 bytov a 184 parkovacích miest.

Výstavba sa týka územia s rozlohou 12 844 štvorcových metrov, na ktorých sú dnes nevyužívané sklady a technické objekty, ktoré sa zbúrajú. Zastavať sa má tretina tejto plochy a zachovať väčšia časť zelene.

Trojica prepojených bytových domov bude mať štyri podlažia s ustúpeným najvyšším poschodím. Naplánovaných je v nich 90 bytov a podzemná garáž so 130 stojiskami.

Byty v Areáli KolibaZdroj: Štúdio Koliba

Samostatne stojaci polyfunkčný dom bude mať rovnakú výšku. Na prízemí sa počíta s občianskou vybavenosťou a na poschodiach s 27 bytmi. V podzemnej garáži zaparkuje 39 áut.

Ďalších 15 miest na parkovanie má byť na povrchu a počíta sa s využitím 46 parkovacích miest v existujúcej garáži v susedstve. Vjazd a výjazd do bytoviek je naplánovaný cez fungujúci vjazd do filmových ateliérov z Brečtanovej ulice.

Výstavba s predpokladanými celkovými nákladmi vo výške 13 miliónov eur sa má začať ešte tento alebo na budúci rok a má byť ukončená v roku 2015, uvádza zámer, ktorý Štúdio Koliba predložilo štátnym orgánom na posúdenie vplyvov na životné prostredie.

Byty v Areáli Koliba 2Zdroj: Štúdio Koliba

Areál filmových štúdií v lukratívnej lokalite na Kolibe prešiel po kontroverznej privatizácii v roku 1996 viacerými rukami. Dnes ho ovládajú spoločnosti blízke finančnej skupine J&T. Filmová tvorba na Kolibe zanikla práve po predaji do súkromných rúk.

Byty v Areáli Koliba - situáciaZdroj: Štúdio Koliba

Dnes v ateliéroch sídli spoločnosť Slovenská produkčná prevádzkujúca televíziu JOJ a v jednom z objektov aj lotériová spoločnosť Tipos.

Oproti plánovanej novostavbe vznikli na Brečtanovej ulici pred niekoľkými rokmi bytové projekty Brečtanka a terasové domy.

View Areál Koliba, bytové domy Brečtanová in a larger map
  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)