Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Štvorka Jégého aleje štartuje

25.11.2013, 11:00 | Ľuboš Mistrík | © 2013 News and Media Holding

V Ružinove pribudne posledná fáza rozsiahleho projektu

  • Tlačiť
  • 1

Neďaleko bratislavského zimného štadióna pribudne ďalšia novostavba. Štvrtá etapa Jégého aleje je poslednou fázou rozsiahleho projektu, kde len nedávno dokončili predošlú etapu. Predaj bytov štartuje tento týždeň.

Ide o pozemok za pumpou OMV, ktorý spája Trnavskú cestu a Stodolovu ulicu. Developerská spoločnosť Finep tu je aktívna spolu s bývalým ministrom financií Ľudovítom Hudekom.

Vznikne dominantná 21-podlažná a nižšia trojpodlažná budova. Celkovo sa počíta so 194 obytnými jednotkami, z čoho až 41 bude nebytových apartmánov. Počet bytov sa zvyšoval kvôli prekresľovaniu väčších jednotiek na menšie.

Presné ceny štvrtej etapy zatiaľ nie sú známe, no podľa Olgy Petkovej, šéfky slovenského Finepu sa budú pohybovať na rovnakej úrovni ako v tretej fáze. To znamená približne 1 700 až 1 900 eur/m2 vrátane DPH.

Jégého alej IV (3)Zdroj: Finep

Tretia fáza v sivej, oranžovej a bielej farbe priniesla 213 bytov, ktoré sú čerstvo skolaudované. Pozostáva z osem- a štrnásťpodlažnej časti a nachádza sa vedľa prvých dvoch, dokopy 500-bytových etáp, projektu.

Parkovanie je aktuálne zabezpečené v podzemných garážach, vonku i na prízemí. V rámci štvrtej etapy má pribudnúť približne 270 státí. "Začíname stavať v druhom kvartáli 2014 s dokončením v polovici roka 2016," hovorí O. Petkova.

Finep tak blízko štadióna postaví dokopy takmer tisícku bytov. V tesnej blízkosti sa plánovala aj Residence Tower a prestavbu takzvanej ružovej cvernovky dlhodobo chystá aj rakúsky Immoeast. Podľa informácií TRENDreality.sk je projekt na predaj, no prípravy na výstavbu pokračujú.

Medzi štvrtou fázou a Jégého ulicou nedávno spoločnosť Immocap zbúrala nevyužívanú športovú halu, ktorú nahradí viacpodlažné parkovisko. Jeho výstavbu však zatiaľ nezačala.

View Jégého alej III a IV in a larger map
  • Tlačiť
  • 1

Tagy Finep, Jégého alej