Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Štvrť v Ružinove s bytmi, kanceláriami a obchodmi bude kresliť 11 ateliérov

28.02.2020, 11:10 | pol | © 2020 News and Media Holding

Avizovaná architektonická súťaž na premenu vyše šesťhektárového územia neďaleko Prístavného mosta v Ružinove od piatka beží. Developer YIT Slovakia do nej prizval 11 slovenských a českých ateliérov. Tí budú riešiť podobu pripravovanej štvrte so stovkami bytov, administratívou a obchodnými prevádzkami.

  • Tlačiť
  • 3

Tagy

YIT

Zámerom súťaže je nájsť najvhodnejší architektonicko-urbanistický koncept revitalizácie územia bývalej panelárne a priľahlého priemyselného areálu na Mlynských nivách.

Brownfield sa má v nasledujúcich rokoch transformovať na modernú mestskú štvrť s mixom funkcií, s ponukou bývania rôznych segmentov a kategórií vrátane nájomného bývania.

YIT v území ráta aj s modernými kancelárskymi a obchodnými priestormi, občianskou vybavenosťou, ako aj verejnými priestormi pre oddych.

Lokalita má podľa developer ambíciu stať sa ďalším epicentrom rozvoja v západnej časti budúceho bulváru Mlynské nivy, ktorý sa má otvoriť smerom k Dunaju a Zimnému prístavu.

Do súladu s okolitou zástavbou

Pozemky v Ružinove kúpilo YIT vlani, v minulosti sa tu vystriedalo niekoľko majiteľov, no ani jeden z veľkých plánovaných projektov sa nerealizoval. Platilo aj pre veľkolepý zámer Harbour City, ktorý pred rokmi počítal s vybudovaním nového administratívneho centra Bratislava.

Neprehliadnite

Územie s výmerou zhruba 6,5 hektára je súčasťou väčšieho urbanistického funkčného bloku ohraničeného ulicami Plynárenská, Mlynské nivy, Bajkalská a Prístavná. V jeho východnej časti sa v súčasnosti už nenachádzajú žiadne objekty, iba zvyšky spevnených plôch a areálových komunikácií, a v západnej časti sa ešte nachádzajú pôvodné, zväčša priemyselné a skladové budovy.

„Územie sa nachádza v tesnej blízkosti novovznikajúceho downtownu Bratislavy a má tak veľký potenciál pre ďalší rozvoj mesta. Súčasné využitie areálu je v rušivom kontraste s rozvíjajúcou sa okolitou zástavbou a práve premiešanie funkcií a kvalitný verejný priestor sú hlavnými predpokladmi na to, aby na danom území vzniklo dobré miesto pre život,“ hovorí generálny riaditeľ YIT Slovakia Milan Murcko.

Zadanie súťaže 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 3

Tagy YIT