Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Štvrtá veža v Sky Parku dostala od mesta zelenú, termín výstavby je otázny

05.12.2018 | Tomáš Vašuta

Diskusia (15 reakcií) Pravidlá diskusie

05.12.2018 | PaloK

Šrot. Tie veže sú postavené tak, že doobeda aj poobede budú vytvárať široký pás tieňa, takže nielen že dve veže úplne zatienia byty v tretej veži, ale spolu vytvoria široký tieň na celej ploche na zemi. Štrvtou vežou celú hradbu už len zabetónujú.

05.12.2018 | Brano L.

Ale však všade kde sa obzriem vox populi píše o tom, že prečo nie je dosť mrakodrapov v Blave. A ďalší mudrci, čo nedovidia na koniec svojho nosa plačú, prečo len v Košiciach nie sú poriadne vysoké budovy, že sme zapadákovo a podobné kraviny (tie budovy tam nemožno stavať kvôli leteckému koridoru letiska Košice).

05.12.2018 | reddington

Mrakodrapy by to boli od >= 150m. Myslis si ze je to len malomestiactvo ? Nie je.

05.12.2018 | Brano L.

Nebudeme sa hrať na slovíčkach. Všetko nad 40-50 m v Blave je hranie sa na sedláka, ktorý prišiel do New Yorku.

05.12.2018 | reddington

Je ? Lebo pan sedlak Brano L. povedal ? Preco by malo ?

06.12.2018 | mananatana

Toto je strasne smutna diskusia

05.12.2018 | reddington

Bullshit ako cely prispevok.

05.12.2018 | righty

otázka Paľo znie, či cez deň potrebuješ stále slnečné svetlo alebo ti postačuje denné svetlo a priame slnečné svetlo len počas určitého času.

05.12.2018 | PaloK

Isteze. V dnesnej dobe ludia travia cas "doma" len po zotmeni. Kedysi by sa to volalo noclaharen. Dnes sa to vola rezidencna novostavba. Developeri sa urcite tesia na dobu, ked sa budu stavat domy bez okien a funkciu okien stien preberu velkoplosne obrazovky.

05.12.2018 | Matej Jelínek

Presne na to sa my developeri tešíme! Zrušíme ľudom okná aby sme ušetrili a ešte aj tie obvodové steny keby sme mohli spraviť zo sadrokartónu by bolo super, prípadne nejaký lacnejší materiál keby niekto vymyslel. A samozrejme dvihneme ceny! Lebo presne takto to u developerov funguje, asi ste boli súčasťou nejakého projektu, že to tak dobre viete :)

05.12.2018 | PaloK

Nebol. Ale denno denne vidím, ako vám to rastie a ako sa menia pomery v bezprostrednej blízkosti budov.

05.12.2018 | Truhlik999

Komunisti stavali rozšafne! Tolko voľného miesta! Take plytvanie!

Penta to rada napraví.

07.12.2018 | l363

Matej Jelinek_myslim ze ste to vystihli, zisk je velmi vyznamnym motorom developerov na slovensku a ak by neexistovali normy, tak by developer siahol aj po rieseniach ktore uvadzate. netvrdim ze vsetci developeri su skodna, ale znacna cast asi bude.

problem je, ze sucasne mesta neformuju vzdelani a kreativni ludia, ktori by vniesli do urbanizmu mesta jedinecnost. ludia ktori by boli schopni vytvorit a udrzat detailny uzemny plan s ohladom aj na zachovanie povodnych danosti miesta z ktorych sa da cerpat a ktore mozu obyvatelom priniest vyssiu kvalitu zivota.

mame tu na jednej strane iba slabe torzo ktore sa snazi udrzat co z uzemneho planu ostalo, a nema prostriedky, schopnych ludi na tvorbu uzemneho planu ani paky. no a na druhej strane su financie a developer, tak kto asi vyhra?

mesta formuje kapital nevzdelanych ludi a preto sa z nich vytraca estetika, charakter, zivot (pod zivotom nemyslim nevyhnutnost byt v meste len koli zarobku a praci) . cest vynimkam.

a teda spat k teme. kolko developerov je za vznikom stavieb spojenych so vzdelanim kulturou umenim a sportom (nemyslim hokej a futbal)? kolko novych studovni, vzdelavacich centier, kniznic, galerii, umeleckych centier, muezei, koncertnych sal, tanecnych sal, plavarni, velodromov, verejnych parkov sa postavilo?

byvanie, kancelarie a komercia su rychlo navratne investicie so ziskom. to ostatne je pre predsa nezaujimava vec. developeri pomaly vyjedaju hrozienka z kolaca a mesto zomiera.

05.12.2018 | Marek111

paloK - stazovat sa v diskusii na to, ze si nejake veze budu tienit medzi sebou je asi ta najsmutnejsia vec, aku som kedy videl :D

06.12.2018 | mananatana

Aspon na Trende by clovek cakal rozumne diskusie, ale tu kazdy vystudoval architekturu, urbanizmus a ide hodnotit projekt, ktory navrhovali svetovi architekti. Prerazame dno tymto typickym vsade bol = vsetko videl