Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Štvrťtisícka bytov v Trnave

03.07.2008, 11:26 | Ľuboš Mistrík | © 2008 News and Media Holding

Na sídlisku Juh plánuje developer vežiaka Cassalle stavať obytný komplex.

  • Tlačiť
  • 1

Rast cien v Trnave oproti minulým rokom spomaľuje, v meste pribúdajú voľné byty. Ďalší vplyv môžu mať väčšie novostavby, projekt 250-bytového komplexu pripravujú v južnej časti okresného mesta. Stojí za ním spoločnosť KP Development, s.r.o., ktorá postavila aj jednu z najvyšších budov v Trnave – obytný dom Cassalle.

mikoviniho1.jpg

Zamýšľaný projekt vyrastie na Mikovíniho ulici, štyri bloky vytvoria na 1,1-hektárovom pozemku polootvorené dvory. „Jednotlivé bloky plánujeme stavať postupne po etapách,“ pre TRENDreality.sk vysvetľuje Klára Čvikotová, konateľka investorskej firmy.

Prízemie blokov poslúži pre občiansku vybavenosť na ploche zhruba 1,5-tisíca štvorcových metrov, budovy potiahnu do výšky ôsmich podlaží. Štvrť tisíca bytov má byť postavených v strednom štandarde, podľa K. Čvikotovej pôjde o menšie jednotky.

mikoviniho2.jpg

Pre obyvateľov budú vyhradené jednopodlažné podzemné garáže s kapacitou 262 miest, návštevníci obchodov zaparkujú na jednom zo 72 povrchových státí.

Predpokladaný štart budovania obytného komplexu je budúci rok. V prípade etapovitej výstavby by mal byť postupne dokončený v rokoch 2011 až 2013. Celkové predpokladané náklady predstavujú zhruba pol miliardy korún.

mikoviniho3.jpg

Spoločnosť KP Development vznikla v roku 2006 spojením dvoch firiem. V Trnave je viditeľná najmä spomínaným vežiakom Cassalle, ten kúpila od pôvodného investora – Dupos, realitná a dražobná.

Vizualizácia, foto a lokalizácia – KP Development

  • Tlačiť
  • 1

Súvisiace články

Trh s bývaním zaťahuje brzdu od západu

Kým v niektorých mestách sa byty len zobúdzajú a ceny stále rastú, v Bratislave a Žiline už aj klesajú 39

Ceny bytov najviac reálne vzrástli v SR

Byty hľadajú rovnováhu

Zdražovanie bytov nebadateľne poľavilo

Investovať do bývania majú chudobní mladí