Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Švermova je pred kolaudáciou, druhá fáza sa už rozbieha

20.02.2017, 13:00 | Tomáš Vašuta | © 2017 News and Media Holding

Na banskobystrický realitný trh mieri štyridsiatka nových bytov. Pred dokončením je totiž prvá fáza komplexu Švermova ulica. Projekt, ktorý predstavili ešte pred krízou, vytvorí v troch domoch celkom 95 bytových jednotiek.

  • Tlačiť
  • 0

Projekt vyrastá na sídlisku Fončorda v priestore, ktorý je v susedstve hotela Dixon, zo severovýchodnej strany je lemovaný Triedou Hradca Králové, resp. príjazdom k hotelu, z juhozápadnej strany Švermovou ulicou. Prvé zmienky o ňom sú ešte spred roka 2008, keď pôvodný investor získal územné rozhodnutie. So stavebnými prácami sa však začalo až o osem rokov neskôr.

Prvý z troch plánovaných objektov ponúka 37 bytových jednotiek. „Blok A je pred dokončením. Jeho kolaudácia je naplánovaná v marci až apríli tohto roka,“ hovorí pre TREND Reality Adrián Kapustík, konateľ realitnej spoločnosti Kings Reality, ktorá zabezpečuje predaj projektu.

Investor už začal s predajom bytov. „V bloku A je z celkových 37 bytov predaných 28,“ prezrádza A. Kapustík. Ceny sa v šesťpodlažnom dome pohybujú v rozmedzí od 1 350 do 1 490 eur za štvorcový meter. Napríklad trojizbový byt s celkovou výmerou 90,6 štvorcového metra stojí 126 240 eur.

Neprehliadnite

V cene nie je zahrnuté garážové stojisko ani pivničná kobka. Kým v prvom prípade pýta developer minimálne 8 500 eur, v druhom sa ceny začínajú na úrovni 1 316 eur. Celkovo má pritom komplex ponúknuť 96 garážových a 28 vonkajších parkovacích miest.

Projekt má pokračovať blokmi B a C, ktoré prinesú celkom 58 bytov.  „Bloky A a B sú identické, keď ponúknu dvoj- až päťizbové byty. V bloku C sú väčšinou jedno- a dvojizbové byty,“ hovorí A. Kapustík. Podľa jeho slov by mala byť druhá fáza projektu kolaudovaná v októbri alebo novembri tohto roka.

Za projektom Švermova ulica stojí banskobystrická firma BB Top Reality, ktorej spoločníkmi sú spoločnosti Dlpharm a H-Construct Invest. Pôvodne však projekt rozbiehala spoločnosť ARent zo Svitu.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)