Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Svojou obľúbenou jasnou farbou sa v srdci Bogoty podpísal britský lord

17.01.2020, 14:00 | Karol Klanic

Svetová architektúra | Na jar pribudne ďalšie dielo nestora svetovej architektúry Richarda Rogersa, ktorý sa od roku 1991 pýši titulom lorda za prínos svetovej architektúre.

  • Tlačiť
  • 1

Severná veža Atrio (Torre Norte) s výškou 202 metrov a so 70-tisíc štvorcovými metrami kancelárií predstavuje prvú z troch etáp komplexu od štúdia Rogers Stirk Harbor+Partners (RSHP) v kolumbijskej metropole Bogota.

V druhej etape zadaptujú a zrenovujú Konferenčné centrum Gonzala Jiméneza de Quesada nazvaného podľa španielskeho conquistadora tunajšej Novej Granady. Nakoniec, pravdepodobne v roku 2026, dokončia Južnú vežu. V ktorej bude hotel s 210 izbami, administratívne priestory na 56-tisícoch štvorcových metroch, na najvyšších poschodiach budú byty a vyhliadková plošina.

Až Južná veža (Torre Sur) s výškou 268 metrov prevýši kolumbijskú jednotku v komplexe BD Bacatá, ktorú dokončili pred dvoma rokmi a dosahuje výšku 216 metrov.

Neprehliadnite

Dôležitou súčasťou Atria, ašpiranta na certifikáciu LEED CS, je verejný priestor na ploche štrnásťtisíc štvorcových metrov s gastrocentrom v štyroch pavilónoch. Viac ako štvrtinu priestranstva prikryje baldachýn so skleneným zastrešením.

Verejný priestor zdôrazní vyše šesť kilometrový zelený severo-južný environmentálny koridor spájajúci veľké parky v centre: Nezávislosti, Obnovy a Metropolitný Simona Bolivara.

Severná veža Atrio predstavuje prvú z troch etáp komplexu od štúdia Rogers Stirk Harbor+PartnersZdroj: Revista AXXIS

Komplex vzniká na 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy svetová architektúra