Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Sýpka v Jarovciach spúšťa predaj bytov pod názvom Design Center

14.09.2016, 05:00 | © 2016 News and Media Holding

Hoci Bratislavčania sú zvyknutí skôr na búranie historických budov než ich zapracovanie do novej zástavby, štartujúci projekt v Jarovciach má odlišné ambície. Komplex predtým známy ako Nová sýpka spúšťa predaj bytov pod názvom Design Center Jarovce.

  • Tlačiť
  • 4

Je to niekoľko schátraných objektov a pripravovaných novostavieb. Výstavba sa plánuje hneď pri vstupe do dvojtisícovej mestskej časti na juhu hlavného mesta. Vedľa je obytná zóna Jantár Jarovce a z druhej strany pripravujú výstavbu ďalšej zóny španielski investori.

Hlavým prvkom Design Center sú dve prepojené štvorpodlažné sýpky, ktoré už neslúžia niekoľko rokov. „Nie sú síce pamiatkovo chránené, ale rozhodli sme sa ich zachovať a zapojiť do života,“ pre TREND Reality približuje Martin Paško, architekt projektu, ktorého referenciou je aj Design Factory či Refinery Gallery.

K dvom historickým objektom pribudne zrenovovaná budova hneď vedľa, k nim zasa dve novostavby pozdĺž okraja pozemku s prevažujúcou funkciou bytov a občianskou vybavenosťou na prízemí. Práve kaviarne, pešia zóna a námestie uprostred projektu majú prilákať najviac záujemcov. A to nielen priamo z komplexu, ale aj z okolia, nakoľko Jarovce dnes nemajú jasne definované centrum.

Design Center JarovceZdroj: Čas, a.s.; adom . m Studio

Na otázku, ako chcú dodržať naplánované rozmiestnenie i charakter jednotlivých funkcií, hovorí o komunikácii a zmluvnom zaviazaní budúcich majiteľov priestorov. Rovnako dôležité sú skúsenosti z existujúcich projektov Refinery Gallery a Design Factory, ktorých kultúrna náplň dlhodobo funguje.

Investorská spoločnosť Čas, a.s., v spolupráci s architektom navrhla najmä väčšie byty, i keď viac ako polovica z nich je jedno- až trojizbových, k tomu tretina štvorizbových mezonetov. Ceny bytov sa pohybujú od približne 2 000 po 2 200 eur/m2 s DPH.

Parkoviská vzniknú na prvom podzemnom podlaží, budú mať oddelenú časť pre rezidentov a návštevníkov. Jedno státie stojí približne 12 500 eur.

Design Center JarovceZdroj: Čas, a.s.; adom . m Studio

Štart výstavby predpokladá M. Paško na tohtoročnú jeseň: „Po hrubej stavbe bytov kontinuálne pokračujeme s tehlovou fasádou tak, aby celý areál vrátane pôvodných zrekonštruovaných budov bol otvorený naraz.“

Design Center Jarovce má byť kompletne hotové do konca roku 2018, správcom bude investorská spoločnosť, ktorej patria aj približne hektárové pozemky pod projektom. Financovanie projektu zabezpečuje Slovenská sporiteľňa.

  • Tlačiť
  • 4

Tagy industriál