Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

YIT ponúka byty v ďalšej fáze projektu Tammi

23.07.2015, 14:00 | Ľuboš Mistrík | © 2015 News and Media Holding

Na okraji bratislavskej Dúbravky pribudne ďalšia takmer stovka bytov. Developerská skupina YIT pôvodom z Fínska spúšťa druhú fázu predaja rezidenčnej novostavby Tammi. Nachádza sa vedľa obchodného centra Dubrawa za obratiskom električiek.

  • Tlačiť
  • 4

Tagy

YIT

Druhá etapa leží v susedstve prvej a na siedmich nadzemných podlažiach prinesie 85 bytov. Sú tu jedno- až trojizbové s výmerami od 26 m2 po necelých 95 štvorcových metrov. Väčšina jednotiek má aj balkón alebo terasu, v cene sú pivnice.

Ich ceny sa pohybujú od približne 1 800 po viac než 2 100 eur/m2 vrátane DPH. Napríklad trojizbové byty sú v ponuke za 140- až 168-tisíc. Podľa oficiálnej webstránky je voľných ešte 64 bytov z druhej fázy. Výstavbu plánujú dokončiť budúci rok.

Popritom prebieha na ulici Pri hrubej lúke výstavba prvej etapy prinášajúcej sto bytov. V päťpodlažnom objekte je voľných päť bytov. Termín dokončenia je stanovený na jeseň tohto roka.

Tammi - aktuálny stavZdroj: YIT

Neskôr je v pláne tretia a štvrtá etapa s plánovaným dokončením v roku 2017. YIT chce v Tammi postaviť dokopy približne 315 bytov a doplniť tak svoj neďaleký projekt Tarjanne, kde boli cenníky nastavené o niečo drahšie. V projekte sme boli aj na Rande s realitou.

Približne dvojhektárový pozemok pod Tammi získali Fíni od spoločnosti Iuris, ktorá tu chcela spolu so skupinou Weon postaviť rezidenčný projekt Dúbravčice s potenciálom na takmer tisícku bytov. V okolí je niekoľko ďalších plánov na výstavbu.

YIT stavia aj niekoľko etáp projektu Kivikko pri železničnej stanici Vinohrady na hranici bratislavského Nového Mesta a Rače. Ide o tri objekty profilujúce sa ako štartovacie bývanie. Celý projekt má priniesť približne 130 bytov.

Najočakávanejším developmentom spoločnosti je Stein – niekoľko stoviek bytov, nová občianska vybavenosť, kancelárie i verejné priestory v bývalom pivovare v Starom Meste. Firma nedávno skončila búracie práce a v najbližších mesiacoch možno očakávať získanie stavebného povolenia i spustenie predaja.

  • Tlačiť
  • 4

Tagy YIT