Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

TatraCity v Petržalke kolauduje

26.05.2009, 10:22 | Ľuboš Mistrík | © 2009 News and Media Holding

Projekt banky je hotový, predaná polovica bytov. Z vežiaka bude druhá centrála.

  • Tlačiť
  • 0

Obytno-kancelársky komplex TatraCity na pravom brehu Dunaja v hlavnom meste je dokončený a v týchto dňoch bude aj skolaudovaný. Projekt, ktorý zahŕňa dve bytové veže s 96 bytmi a jednu deväťnásťpodlažnú kancelársku dominantu dokončila developerská spoločnosť Tatra Residence v plánovanom termíne – jar tohto roka. Predaná je zhruba polovica bytov.

Ceny holobytov sa podľa oficiálnej internetovej stránky pohybujú medzi 1 600 až 2 700 eur/m2 vrátane DPH. Staršie informácie hovorili o cenách v rozmedzí od 55-tisíc Sk/m2 za najnižšie umiestnené byty až po takmer 100-tisíc korún za štvorec pri tých najvyšších. Podľa riaditeľa Tatra Residence Miloša Sušarského cenníky nemenili.

tatracity.jpg

„Máme päťdesiatpercentnú zazmluvnenosť,“ približuje. Klientov však ešte čaká doplatok poslednej splátky bytu po kolaudácii, prípadné odstupovanie od zmlúv môže obsadenosť projektu znížiť. Predaj je podľa riaditeľa posledného pol roka slabý, no dnes začínajú klienti aspoň chodiť na obhliadky.

V ponuke sú dvoj- až štvorizbové byty s výmerami od 76 až po vyše 130 štvorcov. Nachádzajú sa od štvrtého až po pätnáste podlažie v podnoži i dvoch vežiach.

Devätnásťposchodová veža bližšie k Jantárovej ceste ponúka len kancelárie, ktoré podľa M. Sušarského využije Tatra banka ako svoj back office. Bude sem koncentrovať zamestnancov z viacerých častí mesta. Po dokončení tak bude mať banka dve centrály - na Hodžovom námestí a v Petržalke, kde budú prevažne útvary, ktoré s klientom priamo nekomunikujú.

TatraCity leží na začiatku Petržalky pozdĺž rušnej Einsteinovej ulice a železnice. Projekt stál developera viac než miliardu korún, stavala ho spoločnosť Zipp a Stamart (zo skupiny Skanska). Začali ho stavať v júni 2007, neskôr v susedstve vzniklo aj športové centrum Relaxx. Tatra Residence postavila ešte bytovku TatraPanonia v Petržalke a pripravuje rozsiahlu výstavbu v Devínskej Novej Vsi.

Vizualizácia - TatraCity

  • Tlačiť
  • 0

Súvisiace články

Nové skupiny tuho bojujú o realitný trh

Zlatá baňa láka nových odvážlivcov z radov finančných a podnikateľských skupín. Zlato však dochádza 8

Najviac gólov útočného trojzáprahu

Bratislavské byty obsadené na 40 percent

Lesík Krasovského pripravujú pre výstavbu

Vienna Gate Plus štartuje na jar

Diskusia (0 reakcií)